22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Çarmuzu Bulvarı Kuzey Kuşak Yoluna Bağlanıyor

Çarmuzu Bulvarı Kuzey Kuşak Yoluna Bağlanıyor

Yol açma, genişletme ve asfalt çalışmalarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Çarmuzu bulvarını Kuzey kuşak yoluna bağlıyor.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Geçen yıllarda Çarmuzu yolunu 4 kat genişleterek bulvar niteliğine kavuşturan Malatya Büyükşehir Belediyesinin, bu yolun devamında bin 300 metre uzunluğundaki 7 metrelik yolu 50 metreye çıkaracağı” belirtildi. Bu yolda yapılan genişletme çalışmaları kapsamında, yol güzergahında bulunan 12 evin istimlak edildiği ve yıkım çalışmalarına başlandığı kaydedildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çarmuzu bölgesinde yapılan yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Yolların şehrin gelişmesine önemli katkı sunduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu dönemde Malatya’ya çok güzel bulvarlar kazandıracaklarını söyledi. Açılan ve genişletilen yolların kentin gelişmesinin yanı sıra trafikte de önemli ölçüde rahatlama sağladığını kaydeden Başkan Çakır, “Dolayısıyla şehrin ulaşımı ile kavşak, kaldırım, çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte şehrimizin kimliği değişiyor. Çarmuzu yolumuzu kuzey kuşak yolumuza bağlıyoruz” dedi.
Çevre yolu ile Kuzey kuşak yolu arasındaki bağlantı yolunun toplam 2,6 kilometre uzunluğunda bir yol olduğunu söyleyen Çakır, şöyle konuştu: “7 metre genişliğindeki bu yolu geçen dönem içerisinde yaklaşık 35 evi kamulaştırarak açma ve genişletme çalışması gerçekleştirdik. Şu an itibariyle kalan bin 300 metrelik alandaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu yol güzergahında bulunan 22 evden 12’sinin müştemilat bedelleri ödenerek belli bir aşamaya getirildi. Bu bölgede yol genişliğini 7 metreden 50 metreye çıkarıyoruz. Çalışmalar bittiğinde Kuşak yoluna bağlanan ana arter yolunu açmış olacağız. Çarmuzu yolunun tamamlanmasıyla birlikte, şehir mezarlığı, hal binası, Hizmet Grupları sitesi ve Galericiler sitesinin trafik akışı buradan sağlanacak. Bu yolun tamamlanması ile trafikte büyük bir rahatlama olacak. Aynı şekilde bu yolumuz Hatunsuyu’na kadar devam eden bir yol. Hatunsuyu tren yolu üst geçidine kadar olan bölümü açmayı planlıyoruz.”
Malatya genelinde yapılan önemli çalışmalarla ilgili de bilgi veren Çakır, şunları söyledi: “Dilek bulvarı çalışmaları devam ediyor. Oradaki yolumuz da 3-4 katı genişletiliyor. Aynı zamanda Tecde yolu 50 metre genişletiliyor. Güney kuşak yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Orada 2 bin 500 civarında mezarı nakletmek zorunda kaldık. TOKİ bölgesinde yol çalışmaları başladı. Ana arterlerin açılması ile birlikte Malatya’da trafikte önemli bir rahatlamayı sağlamış olacağız.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.