24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Çat Kapı İftarlar Bize Huzur Veriyor

Çat Kapı İftarlar Bize Huzur Veriyor

Belediye Başkanı Sami Aydın, çat kapı iftar ziyaretleri kapsamında Küçükkaya ailesinin misafiri oldu.

İhtiyaç sahibi ailelerle bir araya gelerek birlikte iftar yapma geleneği bu Ramazan’da da devam ediyor.

Başkan Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, 20 yıl önce eşini kaybeden ve 4 çocuğuna hem annelik hem de babalık yapan Menevşe Küçükkaya ve çocukları ile birlikte iftar yaptı.

Burada Küçükkaya ailesinin çocuklarıyla yakından ilgilenen Aydın ailesi çocuklara çeşitli hediyeler de verdi. İftar öncesi gittiği Küçükkaya ailesinin evinde aile ile sohbet eden Aydın ailenin sıkıntılarını dinleyerek onlarla yakından ilgilendi.

Eşini 12 yıl önce kaybeden Küçükkaya kendisine ve ailesine her zaman sahip çıkan belediyeye teşekkür etti. Küçükkaya, “Gerek hayat ağacı derneği gerekse devlet benim çocuklarıma sahip çıktı. Eşimi kaybedeli 12 yıl oldu fakat hiçbir zaman eşimin yokluğunu hissettirmediler. Ayakkabılarından yiyeceğimize hatta giyeceğimize kadar her türlü konuda yardım gördük. Rabbim kimseyi darda koymasın. Oraya gittiğimde herkes güler yüzle karşılıyor ve her türlü ihtiyacıma yetişiyorlar.” diye konuştu.

Menevşe Küçükkaya’nın zor evlatlarına hem baba hem de anne olmayı başarmasından çok etkilenen Başkan Sami Aydın, “Çocuklarımızın annesi 24 yaşında eşini kaybetmiş 4 çocukla kalmış ve onlara hem annelik hem babalık yapmış. Bugün gördüğümüz kadarıyla 2 tanesi üniversitede okuyor 1 tanesi lise öğrencisi diğeri ise ortaokulda. Çok büyük sıkıntılar yaşamalarına rağmen yakın zamanda çocukları okulları bitirdikten sonra daha huzurlu ve daha mutlu olacaklar diye düşünüyorum. Birbirleri ile kenetlenmiş huzurlu mutlu bir aile, biz de bugün onların sofrasına misafir olduk. İftarımızı onlarla birlikte yaptık. Bundan sonra biz de ailemizin her zaman takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ramazanın huzuru bereketi mutluluğu bu… Biz fırsat buldukça çat kapı geliyoruz iftarlarımızı değişik ailelerimizle yapıyoruz. Bu da hem bize Ramazanı manevi olarak daha iyi yaşamamıza vesile oluyor hem de farklı ailelerimizi tanımamıza sebep oluyor.” Dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.