TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Cem Vakfı Başkanı Döner Başkan Aydın’ı Tebrik Etti

Cem Vakfı Başkanı Döner Başkan Aydın’ı Tebrik Etti

Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti. 2 Temmuz anma etkinliklerine katılmak üzere ilimize gelen Cem Vakfı Başkanı Döner ve Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Aydın ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

“KEŞKE HERKES SİZİN GİBİ BAKABİLSE”

2 Temmuz anma etkinlikleri için ilimize gelen Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve Cem Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Döner, “İl il, ilçe ilçe dolaşıyoruz keşke bütün belediye başkanları ya da yetkililer sizin gibi olsa. Bütün inançlara olması gereken gibi bakıyorsunuz, din, dil ve renk ayrımı yapmadığınıza şahidiz teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Sami Aydın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Allah’a inanıyoruz. O izin vermeden bir şey olmadığını biliyoruz. O zaman O’nun yarattıklarını sorgulama hakkını nereden alıyoruz bunu anlamıyorum, haddimiz mi bunu sorgulamak? Allah istese herkesi tek tip yaratırdı. Bunu sadece kendi özelimizde değil dünya genelinde böyle görmek lazım.” dedi.

“SİYASETİN MAYASI DÜRÜSTLÜKTÜR”

Dünyada yaşanan olumsuzlukların tüm insanlığı etkilediğine vurgu yapan Başkan Aydın, “Neden kavgadan, gerilimden yanayız anlamış değilim. Sivas’ta Alevi-Sünni, Türkiye’de Türk-Kürt gibi ayrımlar yapılıyor. Böyle olmamalı. Bizler siyasetçiyiz. Muhalefet bizi eleştirebilir en doğal hakkıdır, görevidir. Ancak bazen aynı partiden birlikte siyaset yapan insanlar daha kötü seviyesiz bir şekilde bel altı,bel üstü olmaksızın iftira siyaseti yapıyorlar. Bu her siyasi görüş içinde böyle. İnsanlarda anormal bir doyumsuzluk var. Menfaat ve çıkar söz konusu olduğunda hiçbir ilke kalmıyor. Etik kuralları ile diğerlerini karıştırmışız, hâlbuki insanca ve adam gibi siyasetin mayası dürüstlüktür.” ifadesini kullandı.

2 Temmuz konusunda da değerlendiren Başkan Aydın, “Etik Kurallar ile diğer kurallara karıştırmışız. Dini konular mezhepsel farklılıklar olabilir ama etik değerler aynı olmalı karşılıklı saygı etik değerdir. Bizler Aleviler ile Sünniler her zaman bir arada yaşamışız farklılıklarımız bizim zenginliğimiz. İnsanlar istiyorlar ki; herkes kendisi gibi düşünsün. Öyle olsa yine rahat edemezler burada yine bizlere görev düşüyor. Burada bizler hep birlikteyiz. Başta Cem Vakfı Eski Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan olmak üzere size ve burada görev yapan Cem Vakfı Şube Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Aydın Genel Başkan Döner’e ziyaretin anısına bir tablo hediye etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: