TürkiyeSON - 07.06.2023 -

CHP ADAYLARINDAN ZİYARET

CHP ADAYLARINDAN ZİYARET

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN BATTALGAZİ MUHTARLAR DERNEĞİNE ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl Başkanı Enver Kiraz ile CHP Milletvekili adayları Hulisi Porgalı ile Soner Gökçe, Battalgazi Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Abdulvahap Ortaç, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken, “Biz Veli Ağbaba’dan memnunuz. Kendisinin sloganı da çok güzel. Allah var, aradığımız zaman ulaşabildiğimiz vekillerimizden bir tanesi. Sayılarının artmasını istiyoruz tabi ki. Veli Bey gibi Malatya’da Milletvekilleri olması hepimizin gönlünden geçiyor. Keşke Malatya’nın 10-15 tan milletvekili olsaydı da, 6-7 tane Veli Bey gibi çalışkan ismi olsa. Siyasi görüşü ne olursa olsun, bu şehir için bir tuğla üstüne tuğla koyan bizim abimiz, kardeşimiz, dostumuzdur. Veli Ağbaba da biz biliyoruz ki, Ankara’da arandığı zaman herkesin yanına koşan ağabeylerimizden bir tanesi, Allah kendisinden ebeden razı olsun. Biz kendisinden memnunuz, zaten geçen dönem de kendisinden memnuniyetimizi dile getirdik.” ifadelerini kullandı.

VAATLERİMİZİN DOĞRULUĞU İSPATLANDI

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da, CHP seçim bildirgesinin bir kez daha çok başarılı olduğunun altını çizerek, “CHP’nin seçim bildirgeleri, övünerek söylemek isteriz, muhalefette olmamıza rağmen gerçekleşen bildirgeler. Dünyada muhalefette olup da vaatlerini hayata geçirebilen tek siyasi parti herhalde CHP’dir. Bu da ne kadar doğru şeyler söylediğimizin tescilidir.” dedi.

ASGARİ ÜCRET ARTTIYSA, TAŞERONA KADRO VERİLDİYSE CHP SAYESİNDE

2015 seçimleri öncesi de derneği ziyaret ettiklerini hatırlatan ve vaatleri anlattıklarında bazı muhtarların kuşkuyla yaklaştığını anlatan Ağbaba, “O dönem asgari ücreti 1.500 lira yapacağız dedik, en düşük muhtar aylığı asgari ücret kadar olacak dedik. Taşerona kadro vereceğiz dedik, emekliye iki maaş ikramiye vereceğiz dedik, ama hep kuşkuyla karşılaştık. Ama sonra gördük ki hükümet bizim vaatlerimizin olabilirliğini anladı ki bunları vermek durumunda kaldı. Asgari ücret 1.500 lirayı geçtiyse CHP sayesinde oldu. Muhtarlar en az asgari ücret seviyesinde maaş aldıysa CHP sayesinde. Taşeron işçilere kadro veriliyorsa CHP sayesinde. Yeni seçim bildirgemizi de açıkladık. Övünerek söylemek isterim ki, örneğin 3600 ek göstergeyi polislere, hemşirelere, din görevlilerine, öğretmenlerde, ceza infaz personeline vereceğiz dedik. Çok memnuniyet verici ki şimdi hükümet bu çalışmayı da başlattı. Kayısı bizim için ne kadar önemliyse, öğretmenler, polisler için de 3600 ek gösterge o kadar önemli. Bizim bildirge sayesinde bu da gerçekleşecek.” ifadelerini kullandı.

MUHTARIN BELEDİYE MECLİSİNDE OY HAKKI OLACAK

CHP’nin muhtarlarla ilgili vaatlerini de anlatan Ağbaba, muhtarlıkları yerel yönetim birimi haline getireceklerini ve bütçe vereceklerini belirterek, “Muhtarlarımız kimsenin karşısında boynunu bükmeyecek. Belediyelerle birlikte sosyal projeleri yapmalarını sağlayacağız. Ben biliyorum ki Malatya’da muhtarlarımız kendi ceplerinden, hayırseverlerin destekleri ile sosyal sorumluluk projelerini başarıyla gerçekleştiriyorlar. Muhtarlarımız darda olanların sorunlarını bizlere aktararak da bu ailelere yardım ediyorlar. Bunun haricinde muhtarların kendi personeli olacak. Muhtarlık seçimlerinde birleşik oy pusulasını getireceğiz. Hizmet binaları yapacağız, modern hale getireceğiz. Ayrıca muhtarlarımız, kendi mahallelerini ilgilendiren konularda Belediye Meclislerinde dile getirebilecek, oy kullanabilecek. Muhtarın mahallesinde çok önemli bir şey yapılıyor, ama muhtarın yapıldıktan sora haberi oluyor. Bu durum değişecek. Vatandaşla en çok iletişimde olan, mahallenin sorununu en yakından bilen muhtarlara söz ve oy hakkını vereceğiz.        “ dedi. Muhtarlık bünyesinde mahalle konseyleri kuracaklarını da ifade eden Ağbaba, “Birçok muhtarımız zaten bu konseyleri fiili olarak kurmuş durumdalar. Biz de bunu resmileştireceğiz. Muhtarların özlük haklarını koruyacak Türkiye Muhtarlar Birliği’ni de oluşturacağız.” dedi.

MUHTARLARA SAHİP ÇIKAN İLK BİZ OLDUK

Muhtarların sorunlarını Türkiye genelinde ilk gündeme getirip, ilk dile getiren kişinin rahmetli Mevlüt Aslanoğlu olduğunu belirten Ağbaba, “Daha sonrasında da muhtarları mahallelerinde ziyaret eden Milletvekili de Veli Ağbaba’dır. Seçildiğim günden sonra, mazbatayı alır almaz ilk yaptığım ziyaret Çevreyolu altındaki bütün muhtarlara gittim. Sonra da bütün siyasetçiler bunu yapmaya başladılar.” ifadelerini kullandı.

ASLA KİMSEYE YUKARIDAN BAKMADIK, BAKMAYACAĞIZ

24 Haziran seçimleri için CHP’nin güçlü bir kadro olarak seçim listesini oluşturduğunu ifade eden Ağbaba,  “Bu kadro ile Malatya’yı kucaklayacağız. Mütevazi olmayalım, Malatya’da listelere baktığımız zaman, tabanda en tartışmasız, en kabullenilen listenin CHP listesi olduğunu söylemek lazım. Bu konuda İl Başkanımız Enver Kiraz’ın da katkıları yadsınamaz. Malatya’da bizim yapacağımız şey şu, gerginlikten uzak, kibirden uzak, bugün neysek yarın da o olacağız, asla kimseye yukarıdan bakmayacağız. Asla her şeyi ben bilirim, ben yaparım demeyeceğiz. Umarım milletvekili sayımızı artırarak Malatya’nın hak ettiği yere gelmesini CHP olarak sağlayacağız.” dedi.

 

VELİ AĞBABA

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: