TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Chp Malatya İl Başkanı Kiraz’dan Ak Parti’ye Eleştiri

Chp Malatya İl Başkanı Kiraz’dan Ak Parti’ye Eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın Malatya’ya yapılacak yatırımları içeren açıklamasını eleştirerek, “Biz CHP olarak bazı şeyleri önceden defalarca söylemiştik ama onlar bunun farkına yeni varıyorlar, bu yüzden ben İl Başkanı Hakan Kahtalı’ya ‘günaydın’ ve aklınız başınıza yeni mi geldi demek istiyorum” şeklinde konuştu.
CHP İl Başkanı Enver Kiraz il binasında basın toplantısı düzenleyerek AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın, Malatya’ya yapılacak yatırımları içeren açıklamasını eleştirdi.
Kiraz, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın ‘çevre yolunun altına bir belediye kurulabilir’ açıklamasına değinerek, “AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı’ya dört defa günaydın, dört defa da aklın başına yeni mi geldi diyoruz. Hakan Kahtalı Bey çevre yolunun altının geliştirilmesini ve bununla ilgili çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Biz CHP olarak Malatya, Büyükşehir olurken defalarca merkez ilçenin korunması gerektiğini ifade etmiştik. Büyükşehir olan iller arasında sadece ilçe sayısı düşen il, Malatya oldu. Bütün illerde ilçe sayıları arttı ama Malatya’da ilçe sayısı azaldı. Merkez ilçeye ortadan kaldırdılar, yarısını Yeşilyurt’a yarısını Battalgazi’ye bağladılar. Biz Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerinin yeni yapıya hizmet edemeyeceğini, başarılı olamayacaklarını ifade ettik. Hatta merkezde iki belediyenin daha olması gerektiğini ifade ettik. Şimdi geç de olsa bizim bu söylediğimiz şeye geldiler. Onlarda belediyelerin bu büyük alana hizmet edemediklerini gördüler ve şimdi alt belediyelere ihtiyaç olduğunu ifade ediyorlar. Onun için AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’ya ‘günaydın’ demekten başka bir şey diyemiyoruz” diye konuştu.
Hakan Kahtalı’nın ‘Eski Devlet Hastanesinin yerine 200 yataklı yeni bir hastane yapılacak’ açıklamasını hatırlatan Kiraz, “Hakan Kahtalı bunu da müjdeliyor. 300 bin nüfuslu bir ilçede hastaneye kapattınız insanları mağdur ettiniz. Biz hastane kapatılmasın diye orada eylemler gerçekleştirdik. Defalarca bunu ifade ettik. Şimdi aynı noktaya gelmiş gibi gözüküyorsunuz ama eksik. Şöyle bir eksiği var: küçük fikirlerle sorunları çözemezsiniz. Türkiye’deki birçok özel hastanenin kapasitesi 200 yataktan fazladır. Bu devlet hastanesi yaklaşık 500 yataklı bir hastaneydi. 500’e yakın yatak sayılı bir hastaneyi kapatıyorsun, aynı bölgede, aynı yerde 200 yataklı bir hastaneyi müjdeliyorsun. Alanı 41 dönüm olan o arazinin geri kalanına ne yapacaksın, bunu da merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Askeri hastanenin ‘Fizik Tedavi Hastanesi’ olacağını da hatırlatan Kiraz, “Biz Yeni Devlet Hastanesinin yanında yeni bir Fizik Tedavi Hastanesi yapıldığını biliyoruz. O Hastanenin ihalesi yapıldı, tabelası falan asıldı. Bir ilerleme sağlanamadı ama bir ihale gerçekleşti. Öncelikle bu ihalenin ne olduğunu o hastanenin akıbetini kamuoyu ile paylaş, ondan sonra bununla ilgili bir müjde ver diyoruz. Eğer o hastane Fizik Tedavi Hastanesi olarak yapılmayacak ise o ihale iptal oldu ise ya da ihalede farklı bir durum gelişti ise bunu öncelikle Malatya kamuoyuyla paylaş. İkinci bir konu da Fizik Tedavi Hastanesi’ne Malatya’nın ihtiyacı var mı? Bunun yerine farklı bir alanda, farklı bir dalda bir hastane olmaz mıydı? Örneğin göğüs alanında, Kalp Damar Cerrahisi alanında bir hastane yapmak aklınıza gelmiyor mu? diye sormaktan da kendimizi alamıyoruz” dedi.
Kiraz yapımı devam eden Malatya Arena stadının isminin değiştirilmesi konusuna da değinerek, “Biz inşaat başladığı zamandan itibaren şunu söylüyoruz: İnönü Stadı yeni bir alanda yapılıyor, dolayısıyla stat oraya gidiyorsa isminin de oraya gitmesi lazım. Her şehrin marka değerleri vardır Malatya’nın da en önemli marka değerlerinden birisi hiç kuşkusuz İsmet İnönü’dür. Kendisi ikinci cumhurbaşkanımızdır. Kurtuluş Savaşı’nın önemli kahramanlarından birisidir. Son dönemlerde İsmet İnönü ismine karşı maalesef bir linç kampanyası başlatıldı. O stadın ismi İnönü olarak kalmalı” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.