TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

CHP Milletvekilinden Başkan Aydın’a Övgü

CHP Milletvekilinden Başkan Aydın’a Övgü

CHP 20. Dönem Sivas Milletvekili Mahmut Işık bir dizi temasta bulunmak üzere ilimize geldi. Sivas’ın değişimi ve gelişimine hayran olan Milletvekili Işık Belediye Başkanı Sami Aydın’ı da ziyaret ederek çalışmaları yerinde görmek istedi.

Bu kapsamda ulaşımda Sivas’ta çığır açacak olan projeleri inceleyen Işık’ın ilk durağı Mevlâna Tüneli oldu. Burada sürdürülen çalışma ve kuzey trafik aksı konusunda bilgi alan Işık, Sivas’ta çok iyi işler yapıldığını söyledi.

Mevlâna Tüneli hakkında değerlendirmelerde bulunan Işık, “Bir döneme damga vurmaya çalışan insanlardan biriyiz. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcılığım döneminde ve sonradan milletvekilliğimizde elimizden geldiği kadar Sivas’ın ileri gitmesine uğraş verdik. Belediye Başkanımızın da iyi şeyler yaptığını duyuyordum. Sivas’a gelince kendisini de ziyaret ettim. Kendileri de projeler konusunda bilgiler verdiler. Yerinde görünce de çok gururlandım. Sivas’ın geleceği için kalıcı bir eser. Hem Sivas’a yeni bir yüz kazandıracak, hem de bu bölgeyi kalkındıracak. Trafik akışını rahatlatacak bir çalışma… İlimiz adına, ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çok iyi şeyler yapıldığını gördüm, devamını da bekliyoruz.” dedi.

Dünyada savaş ve gözyaşı ortamı olduğunu vurgulayan Işık, “Bize bizden başka bir yerden fayda yok. İyi şeyler olduğunu gördüğümüzde bu konuda memnuniyetimizi de dile getirmemiz gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Tünelin ardından Halfelik Altgeçit Projesi’ni inceleyen Işık, daha sonra İsmet Yılmaz Bulvarı ve Köprüsü’nü yerinde gördü. Üniversite ile şehrin bağlantısını daha da kuvvetli hale getirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda sürdürülen çalışmaları da inceleyen Işık burada bir değerlendirmede bulundu.

Işık, “Atıl durumda bulunan bu alan şehrimize çok güzel bir canlılık kazandıracak. Dünyanın diğer kentlerinde gördüğümüz suyun kullanılmasını, Sivas’ta da görmüş olacağız. İyi Belediye Başkanı bulvar açar.” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın ile tekrar bir araya gelen Işık, yapılan çalışmalar için teşekkür ederek “İşhan’ın arkasındaki alan şehre kazandırılmış, çok canlanmış. Yine aynı bölgede açılan bulvarlar şehre kazandırılmış. Yeni çevre yolu da merkezi çok rahatlatacaktır. Yapılan çalışmaları çok beğendim. Elinize, emeğinize, beyninize sağlık. Tarihe kalacak iz bırakacak eserler yapıyorsunuz, çok mutlu oldum.” ifadesini kullandı.

“En fazla birbirimize kenetlenmemiz gereken dönemdeyiz.” diyen Işık, konuşmasının sonunda; “Doğruları alkışlayacağız, yanlışları da acımasızca eleştireceğiz, buradan bir sonuç çıkaracağız.” ifadelerine de yer verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: