28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

CHP’li Bingöl’den MESOB Başkanı Keskin’e ziyaret

CHP’li Bingöl’den MESOB Başkanı Keskin’e ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, beraberinde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Ziyaret için teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin esnaf kuruluşlarının siyaset üstü kurumlar olduğunu ifade ederek, “Esnaf ve sanatkar kesimi, çocuğunun nafakasını çıkartan, devlete katkı sağlayan, özelliklede sosyal barışın anahtarı olan büyük bir kesimiz. Son dönemde esnaf ve sanatkar kesimine hem hükümet tarafından, hemde muhalefet tarafından yüzde 15 oranındaki sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması, seyyanen zam verilmesi, ÖTV’siz araç verilmesi ve Bağ-Kur primlerinin düşürülmesi gibi uygulamalarda bütün partiler bize destek verdiler. Siyasi partilerimiz, esnaf ve sanatkar kesimi için hiçbir ayrım yapmadan, Esnaf için Meclis’e bir şey geldiğinde, ‘iktidar getirmiş, muhalefet getirmiş’, diye hiçbir  ayrım yapılmadan, ‘Esnafsa, bu esnaf hepimizin esnafı’ diyerek, önerilerimize hep destek olundu, hayata geçirildi. Bundan dolayı bize destek olan AK Parti’ye, CHP’ye ve MHP’ye çok teşekkür ediyorum. Özelliklede 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bütün siyasi partilerimizin, milletvekillerimizin ülkenin birlik ve beraberliği için mücadele etmesi, açık yüreklilikle TBMM’yi açık tutması,  parti liderlerinin ortak metne imza atması esnaf ve sanatkar kesimini ve vatandaş olarak bundan büyük bir gurur duyduk. İnşallah bundan sonrada böyle devam eder. Tabiki siyasettir, aranızda sıkıntılar olur, barış olur, kardeşlik olur, biz onlara karışmıyoruz. Ancak birlik ve beraberlik içinde olmanızı istiyoruz” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ise, “Bu ülke hepimizin, bizim buradan başka gideceğimiz yurt diyebileceğimiz, vatan diye sahipleneceğimiz bir başka yer yok. Onun için hepimizin dört elle bu ülkenin geleceği acısında, ülkenin birliği, dirliği, kardeşliği, huzuru acısında el birliği ile bir dayanışma içerisinde tavır koymamız gerekiyor. Elbette siyasiler kendi farklı düşüncelere sahip olabilirler. Bunları siyaset ortamında, düşüncelerini açıklar, zaman zaman sert eleştiriler olabilir, ama bizim toplumun her kesimine çok temel bir bakış acımız var; o’da vatandaşlarımızın huzuru ve  mutluluğu bizim için çok önemli.  Esnaflarımız, sanayicilerimiz bu ülke için çok önemli. Çünkü onlar istihdam alanları yaratıyorlar. Yanında küçük aile şirketi olmazsa dahi birilerini çalıştırmayan esnaf dahi yoktur. Bırakın sanayicileri, büyük holdingleri esnaflarımızın da böyle bir istihdam olanakları yaratma, katkı koyma şansları var. İkincisi esnaf gerçekten çok büyük sermaye ile iş yapmıyor. Mütevazi sermayeleriyle, o mütevazi bütçeleriyle ayakta kalmaya, hayata tutunmaya, çoluk çocuğuna yetmeye çalışıyor. Onun için esnafın gerçekten ciddi şekilde korunması lazım. Esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları hangi parti olursa olsun, kendi sıkıntıları gibi görüp, o sorunları çözmek adına adım atmaları gerekiyor. Bizim CHP olarak bakış acımız bu.” İfadelerini kaydetti.

Bingöl, ziyarette bulunan esnaf odası başkanları ile bir süre sohbet etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.