17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

CHP’li Kiraz: Kılıçdaroğlu, En Az 2 Vekil İstiyor

CHP’li Kiraz: Kılıçdaroğlu, En Az 2 Vekil İstiyor

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP iktidarı için Malatya’da en az 2 milletvekili istediğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Malatya’ya ayrı bir önem verdiğini belirterek, 1 Kasım genel seçimlerinde Malatya’da en az iki milletvekili olduğunu kaydetti. CHP’li Kiraz, 1 Kasım genel seçimlerinde hem ülke hem de Malatya açısından hayati derecede önemli olduğunu vurgulayarak, AKP iktidarının hem ülkeye hem de Malatya’ya verebilecek hiçbir hizmetin olmadığını vurguladı. CHP’nin Malatya’da ikinci milletvekili çıkarmasıyla CHP iktidarında Malatya’ya hizmet anlamında önemli olduğunu belirten Kiraz, Malatyalıların bu duruma dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

MALATYALILAR, CHP İKTİDARINA OMUZ VERMELİ

7 Haziran genel seçimleri öncesinde CHP’nin son dönemde yaptığı en büyük mitinginde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Malatyalılara bakan müjdesi verdiğini anımsatan Kiraz, CHP’nin iktidarında hem Malatyalıların hem de CHP Malatya il örgütünün elinin güçlenmesi için Malatyalıların CHP’nin iktidarına omuz vermesi gerektiğini kaydetti. CHP’nin iktidarında başta kayısı üreticileri olmak üzere tüm çiftçilerin, çalışanların, memurların, emeklilerin rahat bir nefes alacağını vurgulayan Kiraz, tüm Malatyalıların CHP çatısı altında birleşmesi gerektiğini belirtti.

“GÜN HALKIN İKTİDARINDA TEK YÜREK OLMA ZAMANIDIR”

CHP Malatya il örgütü ve CHP Malatya milletvekili adayları başta olmak üzere tüm örgütün CHP iktidarı için gecesini gündüzüne kattığını ve CHP iktidarında yapılacak hizmetleri Malatyalılara anlattığını belirten Kiraz, “Gün dargınlık, küskünlük zamanı değildir. Gün birlik olma zamanıdır. Gün, ayrılıklarımız, farklı düşüncelerimiz zenginliğimiz olarak görme zamanıdır. Gün aydınlık yarınlarda CHP’nin çatısı altında, halkın iktidarında tek yürek olma zamanıdır” dedi.

ARAŞTIRMADA, CHP MALATYA’DA 2 VEKİL ÇIKARIYOR

CHP’li Kiraz, CHP Genel Merkezi tarafından yapılan araştırmalara göre Malatya başta olmak üzere Iğdır, Kocaeli, Bayburt, Çorum, Çankırı, Erzincan, Aydın, Ardahan, İstanbul 3. bölge, Gümüşhane, Giresun, Ankara 2. bölge, Burdur ve Van’da da az oy artışlarının, CHP’nin bir fazla milletvekili çıkarması anlamına geldiğini vurgulayarak, herkesin buna göre 1 Kasım seçimlerine ayrı bir önem vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.