TürkiyeSON - 01.04.2023 -

Çocuklar Mabesem’le Sosyalleşmeyi Öğreniyor

Çocuklar Mabesem’le Sosyalleşmeyi Öğreniyor

Kursiyerlerden Büyükşehir Belediyesi’ne Övgü

MABESEM EŞSİZ BİR YER

6 yıl önce Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve ebrudan resime, gitardan, karakaleme, tiyatrodan bez bebek kursuna kadar toplamda 35 dalda kurs verilen Mabesem’de yeni dönem kurs kayıtları yoğun bir şekilde devam ediyor. 7’den 70’e herkesin katıldığı kurslarda öğrenciler yeteneklerini keşfederken, kursiyerler de ortaya çıkardıkları eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşıyor. Sosyal faaliyetler konusunda bulunmaz bir fırsat olan Mabesem’e çocuklarını getiren veliler ise buranın Malatya için büyük bir şans olduğunu ifade ediyorlar.

ÇOCUKLAR MABESEM’le SOSYALLEŞMEYİ ÖĞRENİYOR

Mabesem sayesinde çocuklarının sosyalleştiğini ifade eden öğrenci velisi Diren Akpoyraz, “ kızım 11 yaşında, buraya resim kursuna geliyor. Resim kursunun ardından kızımı gitar, saz ve diğer kurslara da yazdıracağım. Oğlumu da kil şekillendirmeye göndereceğim. Buradan çok memnunum. Hem öğretmenlerimiz hem de verilen eğitim çok iyi. Bu kurslar sayesinde çocuklarımızın hangi yeteneğe sahip olduğunu öğreniyoruz. Bu gibi yerlerde insanlar daha çok sosyalleşiyor ve kendini ifade etmeyi öğreniyor. Ben de çocuklarımın insan ilişkilerinde sosyalleşmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri için buraya getiriyorum. Boş vakitlerinde evde oturmaktansa, buraya gelmelerini istiyorum. Daha sonraki zamanlarda ben de kurslara katılacağım” dedi.

Tüm velilerin çocuklarını güvenle getirip bırakacakları bir yer olduğunu söyleyen öğrenci velisi Halise Satılmış ise “oğlum 4 yıl önce kil şekillendirmeyle kurslara başladı. Şimdi bağlama, piyano ve temel sanat eğitimi kursuna geliyor. Mabesem Malatya’da kaçırılmayacak eşsiz bir yer. Bütün veliler çocuklarını rahatlıkla buraya getirip bırakabilirler. Çocuklarıyla beraber kendileri de buradaki kurslardan faydalanabilirler. Arkadaşlarıma çevreme burayı sürekli söylüyorum ve öneriyorum. Ben de çocuğumla beraber kara kalem kursuna geliyorum. ”dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: