19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Çoçuklar Uçurtma İle Şenlendi

Çoçuklar Uçurtma İle Şenlendi

malatya-cevre

Belediye hizmet binası yanında düzenlenen uçurtma şenliğine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ile Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş, Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mehmet Cüreoğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Serkan Hangün, şube müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Şenlikte bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, bazı kurumlarla birlikte çevre projeleri yapıyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından son yıllarda yapılan çevre projeleri Türkiye’de örnek gösterilmektedir. Atık pillerin ve atık yağların toplanması, görüntü ve gürültü kirliliği ile mücadele, hava kalitesinin korunması gibi çalışmalarımızı, örnek gösterebiliriz. Bu çalışmalarda valiliğimizin ve sivil toplum örgütlerimizin çok büyük desteği var. “dedi.

Dünya Çevre Gününde önemli bir proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Turan, “Vahşi depolama sahasında 10 bin konutun aydınlatma ihtiyacını karşılayacak düzeyde katı atıktan elektrik üretiyoruz. Bu tür projeleri daha da çoğaltacağız. Malatya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından şenliğe katılan öğrencilere uçurtma ile çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Dev pankart

Ayrıca, Uçurtma Şenliğine katılan öğrenciler tarafından çevre ile ilgili yapılan ve göndere çekilen dev pankarta vatandaşlar ve çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.