TürkiyeSON - 30.11.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Çocuklara haram ve helal öğretilmeli

Çocuklara haram ve helal öğretilmeli

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Çocuğun davranışına etki eden faktörlerin temeli, anne ve babadan kaynaklı özelliklerdir. Anne ve baba, çocuklarına haram ve helali onlara öğretmelidir” dedi.10

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Uçbağlar Kız Kur-an Kursu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Programda, Kutlu Doğum Haftası’nın önemine dikkat çekildi.

Uçbağlar Çok Amaçlı Sosyal Tesis’te gerçekleştirilen programa, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Din Görevlileri Derneği Başkanı  Abdulkadir Ateş, Uçbağlar Mahalle Muhtarı Abdulvahap Ortaç, Kur-an kursu öğretmenleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kutlu Doğum Haftası’nın önemine dikkat çekerek, “Bugün Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği günün 1444’ncü yıldönümünü kutluyoruz. Yunus diyor ki, ‘İlim ilim etmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır’ Okuduğumuz şiiri eğer kendi hayatımıza yansıtamıyorsak, hal ve hareketimize hakkın tecelli etmesinde, adaletin, hukukun yerinin korunmasında, adil bir eğitim sergilenmesinde, bunu icra edemiyorsak bunun sorumluluğu bizedir. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bizlerin, ailelerimizin, çocuklarımızın ve etrafımızdaki insanların tutum ve davranışları noktasında üzerimize düşen sorumlulukları iyi irdelememiz gerekir” dedi.

Gürkan Şunları kaydetti: “ Biliyorsunuz çocuğun davranışına etki eden faktörlerin temeli, anne ve babadan kaynaklı özelliklerdir. Anne ve baba, çocuklarına haram ve helali onlara öğretmelidir.  Bizde Peygamber ahlakıyla ahlaklanmamız, çocuklarımızı ve neslimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi Peygamber ahlakıyla yetiştirmemiz gerekiyor. Yoksa bu Kutlu Doğum Haftaları’nı sadece sosyal etkinlik olgusu dahilinde gerçekleştirirsek, doğru iş yapmamış oluruz. Zamanı israf etmiş oluruz. İsrafın haram olduğunu bilerek ve bildiğimiz halde amel etmemiş oluruz.”

Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşmanın ardından Kutlu Doğum Haftası’nın önemi ile ilgili katılımcılara bilgiler sunuldu.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: