14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Çöpler yer altına inecek

Çöpler yer altına inecek

Yeşilyurt Belediyesi’nce başlatılan yeraltı çöp konteyneri uygulamasına ilk olarak Fahri Kayahan bölgesinde başladı.YEŞİLYURT BELEDİYESİ YER ALTI ÇÖP KONTEYNERİ ÇALIŞMALARI  (4) (1)

Yol kenarlarına bırakılan çöp konteynerlerini yeraltına alarak olası görüntü ve gürültü kirliliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Yeşilyurt Belediyesi 2014 yılı bitmeden 100 noktada uygulamayı tamamlamayı planlıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Temizlik işinin belediyelerin en önemli görevlerinden biri olduğunu belirtirken bu işin daha modern ve sağlıklı yöntemlerle yapılacağını” ifade etti.

Başkan Polat: “Daha yaşanılabilir ve herkesin yaşamaktan onur duyacağı bir ilçe oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemiz çöp konteynerlerini yer altına alarak şehir estetiği, çevre ve halk sağlığı açısından önemli bir çalışmaya imza atıyor. Temizlik hizmetleri müdürlüğümüzün başlatmış olduğu proje ile çevreye kötü koku yayan, sinek üremisine neden olan, çevre sağlığını olumsuz etkileyen çöp konteynerlerini yer altına alınarak, yaşanan kirliliği ortadan kaldıracaktır” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Çöpleri almak amacıyla günlük toplama işlemi yapan çöp araçları, bu sistemle daha asgariye indirilecek, böylelikle hem yakıttan, hem araçtan, hem personelden tasarruf elde edilecektir” şeklinde konuştu.

“YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ BÖLGEMİZDE İLK”

Başkan Polat: “Bugün 13. yeraltı çöp konteynerimizi gömüyoruz. Kendi ekibimiz ve kendi imkânlarımızla her gün yaklaşık üç adet çöp konteynerimizin yer altına yerleştirilme işlemini gerçekleştiriyoruz. 60 adet yeraltı çöp konteynerinin teslim alımı gerçekleşmiş oldu. 2014 yılında bunu 100’e tamamlayacağız. Süreç itibariyle de arkadaşlarımız çalışmalarını yaptı. Bu 2014-2019 arasında da 300’ün üzerinde nokta da yer altı çöp konteynerlerimizi yerleştirmiş olacağız. Görsel kirliliğin yanı sıra yol ve kaldırımlarda olası tehlikelerin önüne geçilmesine de olanak tanıyan geliştirilmiş, çöp konteyner sistemi 1,5 metre yeraltına, 1,2 metre zemin üstü görsel alanı bulunacak şekilde ve vatandaşların atıklarını çok rahat atabilecekleri bir şekildedir. Yer altı çöp konteynerleri bölgemizde yok, ilk biz getirdik.  İnşallah bundan sonra komşu vilayetler gelip bunları inceleyip ve onlarda adımını atacaklar. Malatya’da ve bölgemizde bunu ilk gerçekleştirmemizde bizim açımızdan Malatyalılar açısından bir avantaj” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.