TürkiyeSON - 25.02.2024 -

CUMALARDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE…HAYIRLI CUMALAR

CUMALARDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE…HAYIRLI CUMALAR

Gün aydın mı? Evet, bir cuma arifesinde ve daha nice cumaların öncesinde Müslümanlığından taviz vermeyen, milyonlarca Müslüman’ım diyene bu sitemimiz.Öyle hayat herkese günaydın demiyor beyler!Her sabah uyandığında; Ya Rabbi, yok mu?Bize verdiğin bir başka nasip diye uyanan milyonlarca Müslüman’ın yalvarırcasına sitemine neden olan onların bu yakarışlarını duymamazlıktan gelen bunca zengine de gün aydın, bunca fakire de. Ve komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir dinin zenginleri sözümüz size, hiç bir gece yatağınızda rahat yatmamanız gerekirken maşallah bu ne pişkinlik!!! Söylüyoruz: bu tür mevzular imanı mevzulardır. Uykularınız huzurlu olsun istiyor iseniz; gördüğünüz her mazluma ulaşmayı, her yetimin başını okşamayı kendinize düstur edininiz. Biliyoruz ki; yine birilerinin aç yattığını bildiğiniz halde, yine çok rahat yatacak ve yine sabah okkalı gün aydınlar çekeceksiniz sağa sola….. Müslümanlıklarınızı biraz da siz sorgulayın, biz bıktık yazmaktan! Haydi; Hayırlı cumalar.

 

Kur’an-ı Kerim’de  Allah’u Teâla “…Anaya, babaya, akrabâya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya ve mâliki bulunduğunuz kimselere ihsân ile muâmele edin, iyi davranın…” (en-Nisâ, 36) buyurmaktadır.  İnsanların en fazla muhatap olduğu kişiler komşularıdır. Peygamber efendimiz (sav)’de  komşu haklarına son derece önem verir.  Bir hadisinde şöyle buyurur. “Cebrâîl bana, dâimâ komşu hakkını tavsiye ederdi. Öyle ki ben, komşuları birbirine mîrasçı kılacak zannetmiştim!” (Buhârî, Edeb, 28 buyurmuştur.

KOMŞUSU AÇKEN YATAN BİZDEN DEĞİLDİR.(BUYRULMUŞTUR.)

 

MALATYASON AİLESİ HAYIRLI CUMALAR DİLER.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.