TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çelenk Sunumu İle Başladı

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çelenk Sunumu İle Başladı

Cumhuriyetin 92. yılı kapsamında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu gün Atatürk anıtında düzenlenen çelenk sunumu ile başladı.

Atatürk Anıtında düzenlenen programa Vali Süleyman Kamçı, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları,kurum müdürleri, askeri erkan, gaziler, vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.

Vali Kamçı, , 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Angun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır tarafından çelenklerin Atatürk anıtına sunulmasını takiben saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Vasi Kamçı Anıt Şeref Defterini yazarak imzaladı.

Vali Kamçı Anıt Şeref Defterine şunları yazdı.

Aziz Atatürk!

En büyük emanetiniz olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümünde, milletçe manevi huzurlarınızda bulunmanın engin coşku ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Cumhuriyetimiz ve ilkeleriniz ışığında, devletimizin bekası için yılmadan, yorulmadan çalışarak yolumuza devam etmekteyiz. Gücümüzü, Samsun’da başlatıp İzmir’de nihayete erdirdiğiniz Milli Mücadele sürecinde, zafere ulaşmamızın en büyük sebebi olan sarsılmaz Milli İrade’den almaktayız.

Kutlu yolunuzda sizi engellemeye çalışan dâhili ve hârici bedhahlar, bugün de bizim yolumuza tuzaklar kurmakta, birlik ve bütünlüğümüze kast etmektedirler. Fakat müsterih olunuz! Devletimiz dünyanın en güçlü devletleri arasında hak ettiği yeri alıncaya kadar kararlılığımızdan taviz vermeyeceğiz. Milli Mücadelemizde olduğu gibi medeniyet mücadelemizde de izinizden ayrılmayacağız!

Aziz Atatürk!

Bu kutlu günde, başta Zat-ı Alileri olmak üzere kanını vatana katık eden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz!

Ruhlarınız şad olsun!..

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.