22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Darende’ye yeni bölümler açılacak

Darende’ye yeni bölümler açılacak

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’e iade-i ziyarette bulundu. sdfs

Görüşmede Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’na yeni bölümler açılması talebini ileten Eser’e, Rektör Çelik önümüzdeki dönem iki yeni programın açılacağını müjdesini verdi.Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cafer Mum’un da katıldığı ziyarette Eser, göreve seçilmesinin ardından Çelik’in nezaket göstererek ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunduğunu belirterek teşekkürlerini bildirdi.

Eser; “Darendemizde İnönü Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulunu ilçemizin gelişmesindeki unsurlardan biri şeklinde görmekteyiz. İlçemizde özellikle çok tercih edilen programları bulunan bir meslek yüksek okulunun bulunması bir avantajdır. Bu avantajdan gerek ilçe olarak daha fazla yararlanmak gerekse de okulun öğrenci kapasitesinin artırılması amacıyla yeni bölümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Okulumuz fiziki olarak dört yeni bölüme yetecek kapasiteye sahiptir. Üniversitemizden istihdam konusunda tercih edilen bölümleri Darendemize kazandırmasını bekliyoruz” dedi.

Eser, ilçedeki yüksek öğrenim yurt sorununu da çözmek için girişimleri olduğunu sözlerine ekledi.

Mum da hali hazırda 250 öğrencinin eğitim gördüğü okulun yeni programların açılmasına alt yapı olarak hazır olduğunu ifade etti. Mum; “Çok güzel bir binamız, çalışma arkadaşlarımız ve ortamımız var, yeni bölümler Darende’ye her anlamda pozitif enerji olarak yansıyacaktır” ifadelerini kullandı.

Rektör Çelik, Darende’nin tarihi ve kültürel yapısı ile özel bir yer olduğunu kaydederek; “Fırsat buldukça Darende’yi de okulumuzu da ziyaret etmekteyim. Darende’ye yakışır bir okulumuz var, inşallah sayın başkanımızın talebi doğrultusunda senatomuzla görüşerek yeni programların ilçeye kazandırılmasına gayret göstereceğiz. Darende için planlanan bölümler Elektrik Teknolojisi ve Tapu Kadastro alanlarında olacaktır. Bu iki bölümü inşallah gelecek öğretim döneminde Darende’ye kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Eser’in Darende’nin gelişmesinde üniversiteyi lokomotif sektörler arasında görmesi ve bu yönde girişimlerde bulunmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Çelik konuşmasını; “Belediye başkanımızın doktor olması Darende’nin yaralarını sarmada etkili olacaktır. Sorunların diyalog ve girişimciliği ile kendini ispat etmiş olan başkan bey tarafından en güzel biçimde neticeye ulaşacağına inanıyorum. Darende, bu dönemi en iyi şekilde avantaja dönüştürecektir. İnşallah yurt sorunu da çözüldüğünde hem öğrencilerimiz daha rahat barınma imkanına kavuşacak hem de okulumuz bu yönüyle daha çok tercih edilecektir” şeklinde tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.