TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Davutoğlu’ndan kayısıya müjde!

Davutoğlu’ndan kayısıya müjde!

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle: Gelirken buraya arkadaşlarıma talimat verdim, Tarım Bakanımıza, Maliye Bakanımıza, Başbakanlık Müsteşarlığına. İnşallah, dondan zarar gören her kayısı üreticisinin zararı karşılanacak, afet ve dondan. Daha bitmedi, kayısı ile ilgili bir müjdem daha var. Gelirken Ekonomi Bakanımızla da konuştum. Bundan sonra incir ve üzüm gibi kayısıya da ihracat desteği veriyoruz. Hem yaş kayısıya hem kuru kayısıya. Onkoloji hastanesi yapıyoruz Malatya şifa diyarı olacak. Seçimlerden sonra Malatya’ya ikinci bir üniversite için her türlü çalışmayı yapacağız.

Başbakan Davutoğlu, Malatya’da , Yeni Belediye Meydanı’nda düzenlenen AK Parti mitinginde, halka hitap etti.


Başbakan Davutoğlu, konuşmasına, “Selam olsun, destan şehrimiz, destanlar yazan Malatya’ya selam olsun. Malatya’yı, Hazreti Peygamber’in vefatından 40 yıl sonra fetheden sahabelere, o güzel insanların şehri Malatya’ya selam olsun” sözleriyle başladı. Davutoğlu, Malatya’daki ilim adamları ve uleması ile ilçelerinin isimlerini de sayarak selamlarını iletti. 
Davutoğlu, Hava muhalefeti dolayısıyla Malatya’ya karayoluyla gelmek durumunda kaldığını, bu yüzden mitinge 2 Saat geç katıldığını belirterek, vatandaşlardan helallik istedi. Miting alanını dolduran vatandaşların oluşturduğu manzaraya işaret eden Davutoğlu, “O kadar güzel manzara ki Malatya bize her zaman destek verdi. Bu manzarayı hiç unutmayacağım. Malatya seni hiç unutmayacağız” ifadesini kullandı.

‘Malatya seninle gurur duyuyor’

Alandakilerin,”Malatya seninle gurur duyuyor” şeklindeki sloganlarına, “Ne kadar gönülden söylüyorsunuz. Bu manzarayı bize hediye eden Malatya ile gurur duyuyoruz. Allah, Malatya’yı her zaman aziz eylesin” şeklindeki sözleriyle karşılık veren Davutoğlu, “Şunu da biliyordum, Malatyalı bir kez meydana çıktı mı o meydanı terk etmez. Çok Malatyalı dostum, kardeşim gibi sevdiğim dostum, öğrencim oldu ama hayatta hiç meydanı terk eden Malatyalı görmedim. Zulme razı olan Malatyalıyı ben hiç görmedim. Malatya, AK Parti’nin hep kalesi oldu, AK Parti’nin elif gibi duruşuna destek verdi. Ey Malatya, 7 Haziran’da bir destek daha verecek misiniz? Zalimlere karşı gür sesimize ses katacak mısınız?”iz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.