TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Davutoğlu’nun sözleri heyecanlandırdı

Davutoğlu’nun sözleri heyecanlandırdı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Hakkâri ve Şırnak şehir merkezlerinin Yüksekova ile Cizre’ye taşınacağını açıklaması Yüksekova’da heyecana neden oldu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Londra yolunda Yüksekova ve Cizre’nin il merkezi olması için çalışma başlattıklarını söylemesi Yüksekovalıları sevindirdi. Yüksekovalı vatandaşlar, Yüksekova’nın il olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Buranın il olma potansiyelinin olduğunu dile getiren Hakkâri Esnaf Odaları Birliği Başkanı İrfan Sarı, devletin olanaklarının bu yönlü olabileceğini belirtti.
Türkiye’nin asıl sorununa dönmesi gerektiğini ifade eden Sarı, “Sözü edilen ilçelerin il olabilmesinin alt yapısı oluşabilsin. Yoksa Hakkâri’nin Yüksekova’ya, Şırnak’ın Cizre’ye taşınmasını kime sorarsanız sorun çok mantık dahilinde bir şey olamayacaktır. Türkiye’nin gündeminin farklı boyuta dönüşmemesi ve dönüştürülmemesi, gerçekler üzerinden yol alınmasına fırsat vermek lazım” şeklinde konuştu.
İlçede esnaf olan Abdullah Birtek ise, bir esnaf olarak çok sevindiğini söyledi. Başbakan’ın açıklamasına göre Yüksekova ve Cizre’nin il olacağını dile getiren Birtek, “Çok sevindik. Yüksekova il olmaya çok elverişli bir yer. İl olursa işler daha iyi olur” dedi.
Salih Özcaner isimli vatandaş da, Yüksekova’nın il olmasının çok iyi olacağını söyledi. Yüksekova’nın daha da gelişeceğini ifade eden Özcaner, bu durumun sevindirici olduğunu belirtti.
İlçe sakinlerinden Ömer Öner de, bu gelişmenin iyi olduğunu söyleyerek, önce huzurun getirilmesinin gerektiğini kaydetti. Öner, çatışmalı ortamın bitmesini isteyen Öner, “Barış masasına dönülsün. Şu an için en mühim olan şey budur. Memlekete huzur getirsinler. Yüksekova’nın il olmasını tabi ki istiyoruz, sevindirici ama huzur olmadıktan sonra Yüksekova’nın il olup olmamasının hiçbir önemi yoktur” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.