25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Destici: BBP’nin yükselişi MİT’i rahatsız etti

Destici: BBP’nin yükselişi MİT’i rahatsız etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi.add

 

Toplantı öncesi basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Mustafa Destici Cizre’de yaşanan çatışmayı değerlendirdi. İki grubun çatışıyor gibi gösterilmeye çalışıldığını anlatan Destici, “Hâlbuki PKK kendi hâkimiyetini kurmak istiyor. Buna kim aykırı harekette bulunursa ve bunu kim kabul etmez ise ona baskı ve şiddet uyguluyor. Türkiye’yi yönetenler buna müdahale edemiyorlar. Bunların kontrolü neden benim askerimde niye benim polisimde, benim kaymakamımda, valimde değil. Hangi anlaşma neticesinde buralar onlara bırakıldı? PKK ile müzakere taslağı var mı? Bu taslağın içinde özerklik var mı? Apo başta olmak üzere PKK’ya af var mı yok mu? PKK’nın bildiğini bu büyük Türk milletinden saklamayın ve gizlemeyin. Açık olun.” Dedi.

‘PKK’DA BEDELLİ PARASI TOPLUYOR’

Çözüm Süreci hakkında da değerlendirmede bulunan Destici, şunları söyledi: “Bu, Çözüm süreci değildir. Bu, bir ayrılma surecidir. Bunu net görüyoruz. Yoksa çözümü kim istemez? Gerçekten söylendiği gibi, PKK silah bırakacaksa dışarı çıksa hangimiz istemez. Hangimiz buna hayır diyebiliriz. Fakat PKK’nın niyeti belli, amacı belli. Yol haritalarında yazanlar belli. Irak’ın Kuzey’ini özerkleştirdiler. Simdi Suriye’nin kuzeyini özerkleştiriyorlar. Sıra Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde. Bunlar hafife alınacak şeyler değildir. Bir milletin bekasını ilgilendiren şeylerdir bunlar. Resmi olarak özerklik yok ama fiili olarak var. Mahkeme kurmuşlar, vergi alıyorlar. TSK, nasıl askere alıyorsa onlar da (PKK) her evden bir genci asker olarak alıyor. Vermeyenleri kaçırıyor. Zengin olanlara da bedelli fırsatı sunuyor. Devlet de bedelli 18 bin TL PKK da 80, 100 bin Euro. İhalelerin tamamı PKK ve KCK’nin kontrolünden geçiyor.”

‘ALPEREN KARDEŞLERİMİZE SESLENİYORUM’

Destici, üniversitelerin karıştırıldığını ve gençlerin karşı karşıya getirildiğine de dikkat çekerek, asla bu tuzağa düşmeyeceklerinin altını çizdi. Destici, Alperenlere de söyle seslendi: “Bu büyük ve kirli bir tezgâhtır. PKK’nın derin güçlerinin başlattığı oyundur. Asla biz bu tuzağa gelmeceyiz. Katil, eşkıya sürüleri ile karşı karşıya geçemeyeceğiz. Devletin polisi karakteri var, herkes görevini yapsın. Bu bizim görevimiz değil.”

‘PKK’NIN BÜTÜN TALEPLERİ MASADADIR’

Hükümetin kendisine miras kalan, kirli ekonomik tablo ve ilişkiler ağı ile dar oligarşi yapı ile Türkiye’yi yönetmesi ile PKK’nın vesayetinin altığında olduğunu ifade eden Destici, şöyle devam etti: “PKK’nın bütün talepleri masadadır. PKK, 2015 seçimleri öncesi bütün taleplerini kabul ettirmek için her türlü şantaj ve tehdidi yapmaktadır. Cizre de bu şantajlardan ve tehditlerden bir tanesidir. Bu iki vesayetten kurtulmadığı sürece 62. Hükümetin, Türkiye’yi yönettiklerini iddia etmeleri çok zayıf bir söylem olarak kalacaktır. Bunun yanı sıra Müslüman ve muhafazakâr, dindar insanları temsil etme kabiliyetini yitirmişlerdir. Büyük Birlik Partisi, milliyetçi, muhafazakâr, dindar ve demokrat insanlarımızın yegâne temsilcisidir.”

‘HODRİ MEYDAN’

Destici, seçim kanunu ile ilgili yapılan itirazlarının Anayasa Mahkemesi yetkilileri tarafından görüşüleceğini ve sonucunda ümit ediyoruz ki inşallah Türkiye 2015 seçimlerinde daha demokratik, bir milli iradenin Meclis’e tam yansıdığı seçimi yaşayacaktır. Anayasa Mahkemesi’ne ve bütün mahkeme üyelerine yapılan saldırıların bundan kaynaklandığını dile getiren Destici, ‘barajdan korkmuyoruz’ diyenlerin eteklerinin tutuştuğunu vurguladı. Destici, ”Korkmuyorsanız hodri meydan.” diye meydanı okudu.

ALÇAKÇA, ADİCE, KAHPECE’

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Akit Gazetesi’nin gündeme getirdiği “Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopteri Destici kiraladı” iddiasının sorulması üzerine, sert açıklamaları yaptı. Destici, “Bu süreci aydınlatmayanlar, takibinden rahatsız oldular. Sonraki iktidar partisinin ‘bize katılın’ teklifini reddetmemiz, akabinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde demokratik kararımızı sindirememiş olmaları, onları, işte bu tür alçakça, adice, kahpece, münafıkça haber yapmaya ve kumpas kurma zavallılığına kadar götürmüştür. Bu, kabul edilebilir bir şey değildir. Bu, iftiranın zirvesidir. Daha önce, içimize sızmaya çalışmış, daha önce partimizi, gençlik teşkilatlarımızı bir yerlere bulaştırmaya çalışmış, bir takım yapılarla işbirliği içerisine girmiş beslemeleri manşetlere çekerek, onlarla derin işbirlikleri yaparak Büyük Birlik Partisi’ni, onun genel başkanını, onun kadrolarını kirletme adına bizi itibarsızlaştırmak için attıkları bu çamur kendi yüzlerine yapışacaktır.” diye konuştu.

‘MİT MÜSTEŞARINA SESLENİYORUM’

Destici, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a sesleniyorum; MİT Müsteşarınıza sahip olun. MİT Müsteşarı’na da sesleniyorum; Büyük Birlik Partisi’nden elini ve maşalarını çek. Büyük Birlik Partisine bu oyun, bu tezgâh tutmaz. Sen yiğitsen, o helikopter düştüğündeki radar kayıtlarını açıkla. Eğer bu olayın aydınlanmasını istiyorsanız, iftirayı, alçaklığı, münafıklığı bırakacaksınız. O cihazları, kim kimin talimatı ile söktü onu açıklayacaksınız.” Şeklinde konuştu.

‘PARTİMİZİN BÜYÜMESİNDEN RAHATSIZLAR’

Destici, “‘Muhsin Yazıcıoğlu kurtuldu geliyor’ bilgisini kim yaydı. Şu anda onlar hangi görevlere getirildi, onu açıklayacaksınız. Bu dosyaya takipsizlik verenleri nasıl başsavcı yaptınız, dosyayı aydınlatmak için çalışanları nasıl düz savcı yaptınız, siz bunun cevabını vereceksiniz. Bu yaklaşan 2015 seçimi öncesi Büyük Birlik Partisi’nin yükselişi birilerini rahatsız etmiş vaziyette. ‘Büyük Birlik Partisi’nin içini nasıl karıştırırız? Büyük Birlik Partisini nasıl içine döndürürüz. Büyümesinin önüne nasıl geçeriz?’ bütün hesap budur. Yapacaklardır. Bir takım operasyonlarla karşı karşıya kalacağız. Bizi bir takım yerlere ilişkilendirmeye çalışacaklardır, bulaştırmaya çalışacaklardır. Birlik ve beraberliğimizi bozmak üzerine çamur at izi kalsın misali haberleri kendi yandaş medyalarında yapacaklardır. Ne insani ne ahlaki, ne hukuki ne İslami ne de demokratik bir tavırdır, adiliktir, alçaklıktır, kahpeliktir, münafıklıktır. Bu adiliği, kahpeliği iftirayı yapanları da aynen bu sıfatlara sahip olduğunu buradan ifade etmek istiyorum.”

‘GAYRİ HUKUKİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ’

Destici, Cumhurbaşkanı’nın gazetecilerin tutuklanacağına işaret etmesi ile ilgili soruya, şöyle cevap verdi: “‘Yargıya müdahale yoktur’ kimse diyemez. Açık bir şekilde olduğunu hep birlikte görüyoruz. Hem sürekli yenilenen kanunlar hem HSYK’nın yapısının değiştirilmesi, aynı zamanda atamalar, cezalandırmalar, ödüllendirmeler. Bu net bir şekilde gözüküyor. Türkiye’yi yönetenler, kendi hukuksuzluklarını kapatmak isteyenler, bunların üzerinden baskı tehdit ve şantaj oluşturma gayreti içerisindeler. Cumhurbaşkanlığı makamında oturan birisinin bu sözü söylemesi kabul edilemez bir şeydir. Siz bir başkasını konuşmasından dolayı suçlayacaksınız. Bundan dolayı gözaltına aldıracaksınız. Operasyon yapacaksınız. Ama aynı şeyi kendiniz yapacaksınız. Gazetecileri, iş adamlarını hedef göstereceksiniz. Birileri daha sonra bunu kendi gazetelerinde kendi köşelerine taşıyacaklar. Ve daha sonra da bunlara operasyonlar yapılacak. Bu aynı şey. Siz suçladığınız, şikâyet ettiğiniz aynı şeyi yapmış olmuyor musunuz? Bundan herkesin uzak durması gerektiğini düşünüyorum. Olabilir mi? Evet olabilir. Çünkü Türkiye’de artık hiç kimse güvende değil. Hukukun üstünlüğünün değil, üstünlerin hukukunun geçerli olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Gayri hukuki, antidemokratik bir süreçten geçiyoruz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.