17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Dinçer Darende’yi çok beğendi

Dinçer Darende’yi çok beğendi

Dinçer

Darende’nin inanç turizmi açısından önemli bir yer olduğunu ifade eden Ömer Dinçer, “Burada insanların sosyal ve toplumsal faydası gözetilerek, güzel çalışmaların yapıldığını gördük. Bu ve benzeri vakıfların insan odaklı çalışmaları, devletimizi geleceğe, çağın ötesine taşıyacaktır” dedi. Milli Eğitim eski Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, iş adamı arkadaşları ile geldiği Darende’de tarihi ve turistik mekanları ziyaret etti. Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ve Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı H. Hamidettin Ateş’le birlikte yapılan çalışmaları inceleyen Dinçer, doğal ortamla uyumlu güzel düzenlemeler yapıldığını belirtti.
Vakfın kültürel değerlere büyük önem verdiğini ifade eden Dinçer, Somuncu Baba Tanıtım Merkezi’nin, yörenin ve milletin kültürel dokusunu yansıttığını belirtti. Müzedeki eserleri de inceleyen Ömer Dinçer, Darende’nin, Türkiye’nin şanslı yörelerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Dinçer, “Darende’ye bu ikinci ziyaretim. Darende’yi beklentilerimin çok çok üstünde buldum. Buraları gezip de hayran kalmamak elde değil. Ayrıca Darende, gerek cihan devleti olan Osmanlı İmparatorluğu’na gerekse de günümüzde ön planda olan çok önemli isimleri bağrından çıkarmıştır. İnşallah buradan devletimizi çağın ötesine taşıyacak insanlar gelmeye devam edecektir. Buraya hizmet eden ve buraların güzel olması için gayret sarf eden herkesi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.