TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Diyanet İşleri Ne İş Yapıyor

Diyanet İşleri Ne İş Yapıyor

Cuma.Toplanma yeri demektir.Gün ismi bu Toplantılardan adını almıştır..Peygamber(as) Önderliğinden toplanan insanların içinde Müslüman olmayanlarda gelirdi..çünkü asıl amaç İnfak,paylaşma,yardımlaşma olduğu için,her kes hakkını Adaletli bir şekilde alırdı kadınlar erkekler aynı alanda toplanır gelen Vahiy veya vahiyleri dinler veya tekrarı yapılırdı Resülullah tarafında,Cuma saati iki Sınıf İnsan koşarak giderdi..birincisi Zenginler, ikincisi Fakirler..

 

 

Zenginler infak etmek zekat vermek ihtiyaçlarının fazlasını vermek için koşarak giderler sevaplara kavuşma yarışı.Fakirlerde karınlarını doyurmak ve ihtiyaçlarını gidermek için koşarak Cuma yerine giderlerdi..evlilik,küslerin barışı,şikayetler,temenniler,öneriler kararlar.bir nevi halk meclisi..oluşmuş Toplum Adil bir Sosyal dayanışma ve danışma’ile dizayn edilir ve yönetilirdi..

 

 

Cuma Amacına ulaştıktan sonra iki Rekat Rüku Secde Salatı ikame edilir.Mutlu ve sevgi dolu bir atmosfer oluşur birlik ve beraberlikler her hafta tekrarlanırdı Kadın Erkek ayırımı yoktu..yanı kadınlar Erkeklerle aynı yerde Namaz kılardı..

 

 

şimdiki cumalarla karşılaştırdığımız zaman içler acısı bir tablu’ile karşı karşıya olduğumuzu görmekteyiz..Araplar hiç olmazsa ne okuduklarını anlıyorlar ya biz..papağan gibi söyler papağanı dinler gibi.birde Cami cemaatini istismar edenler var..Mafyalaşmış cami dernekleri paranın nereye gittiğini cami hocaları dahi bilmiyorlar..İstanbul’da yüzden fazla camilerde cuma kıldım çoğunluk imamlarla görüştüm hepsi benimle aynı fikirde ama memur oldukları için benden yazmamı rica ettiler..

Bir içler acısı durum daha var Sahte hadisler,bidatler,hurafeler,mezhep tarikat siyasi cemaat propagandaları,o kadar sorun var ki ancak diyanet müfettişleri eğer adil olurlarsa çıkıp cami derneklerini dolaşsınlar..lütfederseler benimde görüşüme baş vursunlar ben onlara neler anlatacam neler…. Tarihte yapılan metot saptırmasında Camilerde hutbelerde Maviye ve Yezid, İmam Aliye yaptıkları Hakaretler nedeniyle yüz binlerce müslümanın gelmesine engel olarak kendi taraftarlarını camilere hakim kılmış camileri ele geçirmişler.

 

 

Selam ve saygılarımla

 

 

Hikmet Genç.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.