TürkiyeSON - 19.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Diyarbakırlılar Erdoğan-Zana görüşmesinden umutlu

Diyarbakırlılar Erdoğan-Zana görüşmesinden umutlu
Reklam

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep etmesi Diyarbakırlıları umutlandırdı.
HDP Ağrı Milletvekili Zana’nın, görüşmek için randevu talep ettiği haberlerini doğrulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Böyle bir talebi oldu. Beştepe sofrasında bunu da arkadaşlarımızla paylaştık. Şu anda arkadaşlarımıza da bu konuyla ilgili bir değerlendirelim dedim. Bu değerlendirme neticesinde, yani kanaatim kabulden yanadır. Kabul edip kendisiyle görüşebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.
Zana’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep etmesi, en çok Diyarbakırlıları heyecanlandırdı. Mehdi Hoşer adlı vatandaş, Zana’nın birkaç kere Cumhurbaşkanı Erdoğan ile randevu talebi olduğunu söyledi. Hoşer, “Bu randevu uzun süre önce talep edilmiş bildiğim kadarıyla. Leyla Zana, daha öncede Erdoğan ile görüşmüştü. Biz çözüm sürecinin başlamasını bekliyoruz. Barış bekliyoruz, kimsenin ölmemesini bekliyoruz. Analar ağlamasın, huzur olsun istiyoruz” dedi.

“DİYARBAKIR ARTIK ESKİ DİYARBAKIR OLSUN”
Hasan Acar adlı vatandaş ise kendisinin Diyarbakırlı olarak randevuyu duyduğu zaman da gururlandığını söyledi. Acar, “İnşallah bir şeyler olur ve bu süreç biter. Artık kardeşlik olur inşallah, hem Leyla Zana hem Cumhurbaşkanı barış getirirler, kardeşlik getirirler. Diyarbakır artık eski Diyarbakır olsun. Keşke Selahattin Demirtaş da, diğer milletvekilleri de görüşmeye gitseydi. Keşke cumhurbaşkanı Erdoğan onları da kabul etseydi. Artık barış kardeşlik olsun. Artık hep beraber bir birimizi tutalım. Edi bese diyoruz” diye konuştu.
Kutbettin Aydın adlı vatandaş da şu ifadeleri kullandı:
“Kimse insanlığın öldürülmesinden zevk almıyor. Fakat insanlar gittikçe sadizme yöneliyor. Batıdakiler burayı sakat bir psikoloji ile değerlendiriyor. Bu ateşkes, müzakere, diyalog ortamını kim temin ederse takdir edilecek bir şeydir.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: