TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Doğudaki Gerçekler

Doğudaki Gerçekler

Diyarbakır Sur’da Edinilen bilgilere göre 1 İngiliz 1 Sırp ajan olmak üzere 2 Kişi Gözaltına Alındı. PKK’nın Muhabir Kılığındaki Militanı Hayri Tunç Gözaltına alındı. Operasyon Bölgelerine Turist Kisvesi Altında Giren Yabancı şahısların Çoğu PKK’ya Ajanlık Yapıyor ve Yahut Parasal destek Sağlıyor. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün torunu PKK terör örgütü üyeliğinden tutuklandı.Parayla kiralanıp Cizre`ye gönderilen iki Sırp keskin nişancıdan biri öldürüldü, diğeri yakalandı.Bölgede en az 5 paralı keskin nişancı var. Kilis’te terör örgütü DAİŞ üyesi 7 kişi yakalandı. DÜN Cizre ve Sur’da 39 terörist öldürüldü,.2 terörist teslim oldu.

(1) Cizre’deki Bodrumun 100 metre ilerisinde 17 apartmanın altında açılan tünelde en az 25 Pkk lı öldürüldü…D.bakır Sur’da PKK elindeki mühimmat Suriye’de IŞİD’le mücadele için YPG’ ye verilmiş ABD,RUS ve Çin silahları. Hakkâri’de terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuna götürülen 2 kadın ile örgüte eleman kazandıran 3 terörist gözaltına alındı. 1 kadın Canlı bomba olacağını itiraf etti

 (2) Cizrede Akşam üstü çıkan çatışmada 5 PKK lı öldürüldü.Silahlarıyla beraber ele geçirildiler…

(3) Cizre Cudi Mahallesi Reyhan Sokak’ta PKK lı 5 teröristin Cesedi Bulundu.

(4) Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde Sıkıştırılan 7 PKK’lı Teröristin öldürüldü

(5) Diyarbakır Surdaki bütün tünelleri tesbit edildi. bütün tünellerin haritasını da ele geçirildi

 (6) Diyarbakır Sur’da PKK’lıların sayısı çok az. Diğerleri şunlar: Amerikanın katil kiralık şirketi BlackWater:50 kişi(bunlar Kobani’de de ihale almışlardı.) Ruslar: 40 kişi İRAN-Irak:100 e yakın Almanlar:30-40 civarı İngilizler 15 20 civarı Sırplar:6 keskin nişancı

(7) TSK Lazkiye’de Türkmen Dağı’nda Ateyra Tepesini vurdu. Ne sivili ya hu. Sallama İgor! Rus dışişleri:Türkiye sivilleri vuruyor diyor

(8) Avrupa-Kandil,Kandil-Cizre hattındaki telefon ve telsiz görüşmeleri! Kandil-Avrupa görüşmesinde Sabri Ok’un Cizre talimatları çözümlendi.

(9) Telsiz görüşmelerine göre,binada dağ kadrosundan lider seviyesinde iki önemli isim var. Kod adları Mamo ve Rozan olan biri kadın, iki PKK’lı!

(10) TSK ve Emniyet’in hazırladığı rapora göre, Sabri Ok, 2 PKK’lının binadan mutlaka sağ çıkarılıp Avrupa’ya gönderilmesi talimatı verdi

 (11) Sabri Ok,”İkisinin getirilmesi için ne gerekiyorsa yapılsın” dediği de kayıtlara geçti. (mamo ve rozan) Bunun üzerine bina etrafında çember daraltıldı.

 (12) Nusaybin Zeybel Abidin Mahallesinde hendek kazan Abdulbasit Yıldız adlı YPG’li terörist bacağından vurularak yakalandı.

(13) Hakkari Şemdinli’de durdurulan bir araçta PKK’ya yeni katılmış 4 terörist yakalandı. Teröristlerden biri canlı bomba olduğunu itiraf etti.

 (14) Edinilen bilgiye göre binada 30, çevredeki 7 binada da 30 olmak üzere bölgede yaklaşık 60 silahlı PKK’li var. Söz konusu bina uzun süredir gizli revir olarak PKK’lilerin tedavisinde kullanılıyor du.Bunun yanı sıra, binanın uzun süredir mühimmat ve bomba yığınağı yapılan bir depo olarak kullanıldığı bilgisi de var.

 (15) Cizrede bodrumun olduğu Binaya 150 metre mesafede 15 ambulans tutuluyor.”Size zarar verilmeyecek ambulanslara binin”çağrılarına binadan ateşle karşılık veriliyor.

(16) Cizredeki bodrumda teslim olmak isteyen 2 YDG-H’li yi bodrumdakiler infaz ettiler…

(17) PKK’nın keskin nişancı olarak Sırp paralı çeteleri tuttuğu Adli Tıp’ta ortaya çıktı.Vurulan bir keskin nişancının Sırp olduğunun belirlenmesinden sonra yaralı yakalanan bir başka nişancının da Sırp olduğu belirlendi.Yaralı Sırp çetenin, para karşılığı PKK’lilerle birlikte çatıştığı öğrenildi. Sırp militanın sorgusu Diyarbakır’da sürüyor.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.