TürkiyeSON - 01.12.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Dolandırıcılar yine iş başında

Dolandırıcılar yine iş başında

Dolandırıcılar-Yakalandı

Dolandırıcılar bu kez engelli bir çocuğun bakım parasına göz dikti. Bir kola firması adına gönderilen ’para kazandınız’ mesajında yer alan numarayı arayan Osman Can isimli vatandaş, dolandırılmaktan son anda kurtuldu. Engelli çocuğunun bakım aylığını firmanın kendisine gönderdiğini sanan Osman Can, daha sonra dolandırıldığını düşündü. Osman Can’dan parayı çektikten sonra başka bir hesaba yatırmasını isteyen dolandırıcılar, bu istekleriyle yakayı da ele verdi. Durumdan şüphelenen Osman Can, ATM önünde polisle irtibata geçti. ATM önünde bekleyen Osman Can’ı dolandırıcılar telefonla tekrar aradı. Telefonla bir süre konuşan Osman Can’a dolandırıcılar yanında kimse olup olmadığını sordu ve bulunduğu yerden uzaklaşmasını söyledi. Polislerin isteği üzerine Osman Can, dolandırıcılardan hesap numarasını istedi. Durumu fark eden dolandırıcılar telefonu kapattı. O anlar ise kameralar tarafından kaydedildi.
Çiftçilik yapan Osman Can, başından geçen olayı şu sözlerle anlattı:

ENGELLİ KIZIMIN BAKIM PARASINI ALIYORUM

“Çarşamba gününden beri bana mesaj geliyordu. Mesajda yer alan numarayı 2-3 defa aradım ama kimseye ulaşamadım. Bugün bir daha aradım ve telefonu biri açtı. Bana ’Bankaya gidin, hesabınıza para yatıracağız. Bu konuda kimseye bilgi verme ve telefonla bizimle görüş’ dediler. Bunun üzerinde ben de ‘Okuma yazmam yok, ben para çekemiyorum, bir arkadaşım bana yardım olsun’ dedim. Daha sonra bir arkadaş bana yardımcı oldu ve benim hesabımdan 490 TL para çekmişler. Şahıs bu kez bana ‘O parayı geri yatır’ dedi. Bunun üzerine ben de neden yatıracağımı sordum, bana ‘Senin para 2 milyar, 2 milyar diye taksitlendirelim ki hesabına yatıralım’ dediler. Bunun üzerine ben de polisi çağırdım ve durumu polise anlattım. Daha sonra başka bir bankaya paramı çekmek için gittim. Aslında benim hesabımda olan paramı almaya çalışmışlar. Engelli bir kızım var, onun bakım parasını alıyorum.”

Engelli kızının bakım aylığını dolandırıcılara kaptırmaktan son anda kurtulan Osman Can, dolandırıcılardan şikayetçi oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: