TürkiyeSON - 01.07.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

“Düşmeyen Bir Sancaktır Çanakkale…”

“Düşmeyen Bir Sancaktır Çanakkale…”

Kalkan’dan zaferin 100. Yıldönümü’nde Çanakkale’ye anlamlı ziyaret…

Yoğun seçim programına, ülkemiz için son derece önemli ve anlamlı bugünde ara vererek, Çanakkale’ye giden MHP aday adayı Hakan Kalkan’ın buradaki ilk durağı Çanakkale Şehitler Abidesi Mezarları oldu.

hakan kalkanKalkan öncelikle, Malatyalı şehit hemşehrilerinin mezarlarının başına gitti. 100 yıl önce burada destan yazan şehit mezarlarına kırmızı karanfil bırakan Hakan Kalkan, dua ederek ülkemizin parçalanmasını engelleyen kahramanları yâd etti. Kalkan, ziyareti çerçevesinde başta Mecidiye Tabyası, Şehitliği, Seddülbahir Kalesi, 57. Alay Şehitliği ve Seyid Onbaşı anıtlarına da gitti.

Reklam

MHP milletvekili Aday Adayı Hakan Kalkan, burada yaptığı açıklamada;

“Çanakkale’nin üzerinden bir asır geçmesine karşın unutulmayan, utançla yaşamak yerine onurla ölmeyi tercih eden Mehmetçiğin savaşıdır bu.” diye konuştu. İnsanoğlunun tüylerini ürperten ve tarifsiz duygu yoğunluğuna sebep olan Çanakkale’deki havayı, her vatan evladının soluması gerektiğini ifade eden Kalkan sözlerini şöyle sürdürdü;

“İstanbul’un fethiyle Hazreti Muhammed’in övgüsünü kazanmış bir milletin çocukları olan Mehmetçik, tarihe sığmayan bu savaşta başrolde olmuş, “Yurtta Barış Dünyada Barış” diyen Türk milletini de, esaretten kurtarmıştır.”Son olarak Şehitler Abidesi’ni ziyaret eden MHP Aday Adayı Hakan Kalkan, burada da şu mesajı verdi :“Dünyanın en önemli savaşlarından birini burada kazandık. 18 Mart 1915 Çanakkale zaferimiz kutlu olsun, Çanakkale geçilmez.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: