TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Eğitim Birimi Kuruldu

Eğitim Birimi Kuruldu

Büyükşehir statüsü ile birlikte tüm il sınırlarından sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, yangınların önlenmesi ve yangın güvenliği ile ilgili eğitim çalışmaları yapıyor.

ar
Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Eğitim Birimi, başta itfaiye personeli olmak üzere merkez, ilçe ve kırsalda muhtar, imam ve vatandaşlara ‘Yangın Güvenliği ve Önleme Eğitimi’ çalışmaları veriyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Yangın Güvenliği ve Önleme Eğitim çalışmaları için ilçe kaymakamlıklarıyla ortak hareket ediyor. Eğitim çalışmalarına ilk olarak Kale ilçesinde başlayan Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Kaymakamlık ortak işbirliğiyle muhtarlar ile imamlara yönelik Yangın Güvenliği ve Önleme Eğitimi verdi.

Eğitim kapsamında temel yangın bilgi, ikametgah yangınları, örtü yangınları, bahçe ve orman yangınlarına müdahale teknikleri, itfaiye ile ortak çalışma teknikleri, doğru ihbar verme konu başlıkları anlatılıyor. Vatandaşların tümüne ulaşılması hedeflenen eğitim çalışmaları sayesinde yangınların en aza indirilmesi hedeflenirken, eğitimler İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar’ın yanı sıra Şube Müdürü, Eğitim Amiri ve Dalış Tim Amiri tarafından veriliyor.
Büyükşehir Belediyesi, itfaiye personeline de hizmet içi eğitimleri veriyor. İlçe ve kırsalda oluşturulan itfaiye birimlerinde görevlendirilen personeller sıkı bir eğitimden geçiriliyor. Pratik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimin de verildiği itfaiye personeli, tam yeterlilik kazandıktan sonra görev yerlerine gönderiliyorlar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.