14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ELAZIĞLI YAZARLARA DESTEK

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ELAZIĞLI YAZARLARA DESTEK

Elazığ Belediyesi şehrin kültür, sanat ve yazınsal yaşamına katkılarını sürdürüyor. 2018 yılını kültür-sanat yılı ilan ederek, bu alanda çalışmalarını hızlandıran Elazığ
Belediyesi’nden bir destek de Elazığlı yazarlara geldi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehrin kültür-sanat hayatına katkı sağlamak adına 2018 yılında bir hamle başlattıklarını ifade ederek, “Elazığ Belediyesi olarak büyük emek ve özveri ortaya koyarak yazınsal hayatımıza katkı sağlayan yazar ve şairlerimizle düzenleyeceğimiz bir organizasyonla bir araya gelmek istiyoruz. İstiyoruz ki tarihi misyonuyla bir kültür ve sanat şehri olan ilimiz daha çok okusun, daha çok yazsın. Çünkü bu şehrin kültürel ve sanatsal değerleri bizim için en kıymetli miras ve geleceğe bırakacağımız en kıymetli emanettir. dedi.

Köklü tarih ve medeniyetiyle bir ilham kaynağı olan Elazığ’ın kültür ve sanat yaşamıyla bir adım daha öne çıkması gerektiğini ve bu alanda gayret gösterdiklerini ifade eden Başkan Yanılmaz, “2017 yılında eserleri okuyucularla buluşan şair ve yazarlarımızla bir araya gelerek, bir gönül köprüsü kurmak istiyoruz. Hem değerli yazar ve şairlerimizi daha çok yüreklendirmek, hem de toplumda okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak adına katkıda bulunmak istiyoruz. Biliyoruz ki okuyan-yazan bir toplum, her alanda bir adım daha öndedir. Elazığ Belediyesi olarak bu anlamda şehrimize katkı sağlayan değerli yazar ve şairlerimize destek sağlamak, bizim için vefa borcudur.” diye konuştu.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 2017 yılında eserleriyle yazınsal hayata katkı sağlayan Elazığlı yazar ve şairlerin düzenlenecek organizasyona katılmak için Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile irtibata geçmeleri ya da 2017 yılında basılan eserlerini ulaştırmaları gerektiği bildirildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.