TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Emniyet Müdürü Dr. Urhal’dan Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret

Emniyet Müdürü Dr. Urhal’dan Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret

İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ve esnaf odası başkanlarını ziyaret etti.

Ziyarette konuşan ESKKK Başkanı Ali Evren, yaşanan terör olaylarında şehit düşen güvenlik mensuplarını şükranla andığını söyleyerek; “İlimizdeki trafik sorunundan dolayı çalışmalarınızdan memnunuz. Ana arterler çok iyi, ancak ara sokaklar için sizinde katık vermenizi istiyoruz. Asayiş çalışmalarından çok memnunuz. Tüm ekipleri çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Halkımızı incitmeden, yeni problemler çıkartılmadan çalışmalar yapılıyor. Sanayi Sitesi’nin girişi ve çıkışı trafik açısında tıkanma noktasına geldi. Buna bir çare bulunması lazım. Önemli bir cenazede Sanayi Sitesi girişi tıkanıyor. Burada bir düzenleme talep ediyoruz. Ayrıca sanayi Sitesi’ne MOBESE kameraları konulması konusunda da destek bekliyoruz” dedi.

 MESOB Başkanı Şevket Keskin’de son dönemde terör olaylarında şehit düşen güvenlik mensuplarına Allah’tan rahmet dileyerek, “Geçimden önce can güvenliği çok önemli. İnşallah bu terör olayları konusunda hükümetimiz ve devletimizin ilgili tüm kurumları bunun üstesinden gelecektir. Beş-on çapulcuya bu işin bırakılmayacağını artık herkesin anlaması gerekir” dedi.

 Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a Malatya’daki çalışmalarından dolayı teşekkür eden ve halkla iç içe bir diyalogun kurulduğunu belirten MESOB Başkanı Keskin, “Polis ile milleti sevdirdiniz, polisi millete sevdirdiniz, arada güzel bir köprü kuruldu. Buda Türkiye’nin güzel gidişatının bir göstergesi. Biz Malatya Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarından çok memnunuz. Şehir içi trafik artık büyükşehir Belediyesi’ne ait. Sanayi sitesi girişinde alt geçitler yapılınca o zamanda ifade etmiştim; burada 2 araç yan yana durdu mu, üçüncüyü geçiremezsiniz. Malatya şuanda 1 milyonluk bir şehir. Araç sayısı 140 bini geçti, yancı plakalarla neredeyse 200 bin aracı buluyor. Ama sokak ve caddelerimiz aynı. Bu nedenle biz  Malatya’da 2 ve 3 merkezli bir şehir olmamız gerekiyor. Bunu sürekli dile getiriyoruz. Malatya’da Asayiş berkemal. Yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’da, esnaf ve sanatkarlar odaları başkanlarına teşekkür ederek, “Malatya ilimizin emniyet ve asayişinin sağlanması noktasında başta oda başkanlarımız olmak üzere esnaf ve sanatkarlarımızın, ticaret adamlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın bize göstermiş oldukları teveccüh ve yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Dolayısıyla emniyeti sağlamak, huzuru sağlamak sadece Emniyet’in işi değil, bir bütünlüktür.  Güvenlik algısı esasen paylaşılması gereken bir sorumluluktur. Bu sorumluluklar çerçevesinde bizlere destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kaydetti.

İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, esnaf kuruluşu yöneticileri ile bir süre sohbet etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.