25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Enerjisi santrali’ne 3 milyon TL

Enerjisi santrali’ne 3 milyon TL

5.3 MW kapasitesiyle Türkiye’nin en büyüğü olan İnönü Üniversitesi Güneş Enerjisi Santrali Projesi enerji üretimine başladı.


sdfsdg

İnönü Üniversitesi basın biriminde gönderilen basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi;

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltacak alternatif ve çevreci enerji kaynaklarından yararlanmanın önemine inanan İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Tıp Merkezinin yıllık enerji ihtiyacının 1/3’ünü karşılama gücüne sahip olan bu projeyi, kendi çabalarıyla ve banka kredisi kullanarak hayata geçirildi.

Güneş Enerjisi Santrali Projesi hakkında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’a da bilgi verilmiş ve devletin bu projeye katkı sağlaması talep edilmiştir. İnönü Üniversitesinin bu talebi, Maliye Bakanlığınca uygun görülmüş ve 3.000.000 TL tahsis edilmiştir. Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, “Güneş Enerjisi Santrali Projemiz ile ilgili talebimizin gerçekleşmesi sürecindeki değerli katkıları nedeniyle Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Sayın Naci Ağbal, Malatya Milletvekillerimiz Sayın Ömer Faruk Öz ve Sayın M. Mücahit Fındıklı’ya İnönü Üniversitesi olarak teşekkür ediyor, memnuniyetimizi ve şükran duygularımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.