24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Engelli Bireylerden İmece Usulü Yardımlaşma

Engelli Bireylerden İmece Usulü Yardımlaşma

Sivas’ta “Engelliler Birbirine Sahip Çıkıyor” projesi kapsamında her ay bir ihtiyaç sahibi engelliye destek olunuyor. Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Hayat Ağacı Derneği’nin işbirliği ile engelli bireylerin dayanışması sağlanıyor.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Hayat Ağacı Derneği’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İşaret Dili Eğitmeni Mustafa Toparlı, İşaret Dili Tercümanı Faruk Bilge ve bazı işitme engelli vatandaşlar, proje kapsamında toplanan yardımı teslim etmek üzere, Hayat Ağacı Derneği’nde randevulaştı.

Prof. Dr. Recep Toparlı, Sivas’ta engelli bireylerin, kendi nafakalarından artırdıkları para ile ihtiyaç sahibi bir engelliye yardımcı olmaya çalıştığını belirterek, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla bunu devam ettirmek istediklerini söyledi. Toparlı, “Engelliler Birbirine Sahip Çıkıyor” projesine hayır sahiplerinin katkı ve desteklerini beklediğini ifade ederek, Belediye Başkanı Sami Aydın ile Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın’a teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı’nın, aynı zamanda Sivas Belediyesi’nin, “Kültür Danışmanı” olduğunu hatırlatarak, görme, işitme, ortopedik ve benzeri engel gruplarında olan engelli kimselerin, kendi aralarında topladıkları yardımları her ay düzenli olarak bir aileye teslim ettiklerini ifade etti.

Sivas’ta engelli bireylerin, kendi aralarında topladıkları yardımların, Ocak ayında görme engelli bir kimseye, Şubat ayında ise fiziksel engelli bir kimseye teslim edildiğini belirten Özaydın, Mart ayında ise bu katkının işitme engelli bir ihtiyaç sahibine sağlandığını söyledi.

Hayat Ağacı Derneği’nin, yardım sağlanacak engellinin belirlenmesinde destek sağladığını belirten Özaydın, proje ile ilgili emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Diğer yandan Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, engelli bireyler arasında toplanan yardımı bu ay işitme engelli bir bireye teslim etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.