TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Engelli Çalışanı Hastanede Öldüresiye Dövdüler

Engelli Çalışanı Hastanede Öldüresiye Dövdüler

Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nde yaşanan kavga sonucu çalışan personelin işine son verileceği iddiası gündem yarattı.

Son zamanlarda sağlık alanındaki yetersizlikleri ve idari kadro hakkındaki uyuşmazlık iddialarına bir yenisi daha eklenince Yeşilyurt Halkı tepki gösterdiler. Yapımı devam eden ve ilk belirtilen sürede yapımı tamamlanamayan,bir türlü hizmete giremeyen ek hizmet binası inşaatında çalışan işçilerin arbedesi karakolda bitti.

Akşam saatlerinde hastane önünden geçerken işçilerin toplanıp bir çalışanı dövdüklerini gören ve engel olmak için araya giren Y.Y. ifadesinde ” Hastane önünden geçerken işçilerin toplanıp engelli bir çalışanı dövdüklerini gördüğümde araya girmek istedim,yazık,günah ne yapıyorsunuz gibi sözlerle aralamak istedim.Fakat faydası olmadı.Biz Diyarbakırlıyız,sana ne ifadeleriyle 7 kişi birlikte tekme tokat,taş ve sopalarla beni dövdüler.Üstelik bıçakla arkamdan koştular.Karakolda dayak yiyen kişinin engelli kadrosunda çalıştığını ve personel şefinin şikayetçi olması halinde işten çıkarmakla tehdit ettiğini ifade ve iddia eden G.K ise tehditlere aldırış etmeden şikayetini sürdürdüğü belirtildi.

Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nin yapımını üstlenen yüklenici firmanın çalışanların Çarşamba akşam saat 22:00 civarında çalışırken ve kamyondan malzeme indirirken başlayan tartışma sonucu dayak yiyen engelli kadrosunda çalışan G.K ve aralamak isteyen vatandaş Y.Y sağlık kontrolü için götürüldükleri Malatya Devlet Hastanesi’nde Y.Y 27 gün iş göremez raporu aldı. Hastane inşaatında çalışan saldırganlardan birisi ise reşit olmadığı için çocuk şube bürosuna sevk edildi.

Kavgayı aralamak isterken darp edilen mağdur Y.Y ” İnşaat alanında çalışmaya uygun olmayan bir saatte personel çalıştırılması ve çalışanlardan birinin reşit olmamasını aklım almıyor.Üstelik sosyal güvencesinin olduğunu da düşünmüyorum.Benim yaşamış olduğum bu mağduriyetten çalışanlar,yüklenici firma ve hastane yetkilileri sorumludur.

İlgili İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinden sağlık kurumlarına karşı yapılan denetimlerin daha sık yapılması noktasında tedbirler almaları gerektiğini düşünüyorum” ifadeleri ile mağduriyetini dile getirdi. Edinilen son bilgiye göre dayak mağduru G.K işine devam ederken,saldırgan 7 işçinin işine ise son verildi.

Haber: Hakan Yağız Bozdemir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: