TürkiyeSON - 05.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Engelliler Büyükşehir Belediyesi’nin Hizmetlerini Değerlendirdi

Engelliler Büyükşehir Belediyesi’nin Hizmetlerini Değerlendirdi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUNUZ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla gündüz engellilere yönelik “Engelsiz Düşler Etkinliği” düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, akşam da yemekli toplantıda engellilerle bir araya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın il dışında olması nedeniyle Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün’ün katıldığı Şelale Lokantası’ndaki yemeğe; Sağlık Ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu ve Engellilerle ilgili dernek idareci ve yöneticileri katıldı.

Yemek öncesinde kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şefik Şengün, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak engellilerle yılda sadece bir gün değil, her gün birlikte olmak istediklerini belirterek, engellilerin sadece 1 gün değil, her gün yüreklerinde olduklarını söyledi.

Daha önce Türkiye’de engellilerle ilgili hiçbir yasal düzenlemenin olmadığını, Avrupa ülkelerinde ise engellilere sağlanan imkanlara gıpta ile baktıklarını kaydeden Şengün, son yıllarda Türkiye’de engellilerle ilgili önemli düzenlemeler yapıldığını söyledi. Şengün, “Belki bunlar sizin hak ettiklerinizin karşılığı olmayabilir. Ama mevcut imkanlarla bu kadarı sağlanabiliyor. İnşallah devletimiz daha da gelişir, düzlüğe çıkarsa, milli gelirimiz daha da artarsa, belki hepinizi kapsayacak şekilde üretime katkıları sağlanacak, hak ettiğiniz ücreti alacaksınız” dedi.

Başkan Vekili Şefik Şengün, davetlerine icabet ettiklerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Engelli Dernek idareci ve üyeleri ise yapılan organizasyondan dolayı teşekkürlerini iletirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik yapılan çalışmaları değerlendirip, fikir ve önerilerde bulundular.

Son yıllarda Malatya’nın yapılan yatırım ve hizmetlerle önemli değişimler yaşadığına dikkat çeken konuşmacılar, Malatya’ya ilk defa gelen veya uzun aradan sonra tekrar gelenlerin Malatya’nın çok değiştiğini söylediklerini belirttiler. Söz alan birçok konuşmacı, Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik yapılan uygulamaların çok önemli olduğunu ve bu çalışmalardan memnun olduklarını kaydederek, kendilerine değer verildiği için, yapılan ve yapılacak olan bütün hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: