TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Engellilerin sorunları var

Engellilerin sorunları var

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan “Engelli vatandaşlarımızın sorunları, zihinlerdeki engellerin kaldırılması ile mümkün olacaktır” dedi.ftr

 

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “3 Aralık Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımız açısında önemli bir gün olmasının yanında, üzerinde düşünülmesi ve duyarlı olunması gereken bir gündür. Her sağlıklı bireyin, bir engelli adayı olduğu bilinci ile hareket etmek, engellilerin sorunlarına karşı duyarlılığın ilk adımı olacaktır. Engelli bireylerin günlük yaşamında karşılaştıkları sorunlar, onların engelli olmasından kaynaklanan bir durum değildir. Bu durum, zihinlerdeki engellerin doğurduğu bir sonuçtur. Zihinlerdeki engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümündeki en temel unsurdur. Bu nedenle, engelli vatandaşlarımızın toplum ile bütünleşmesi, sosyal hayata katılması ve üreten bireyler olması için biz yerel yöneticilere büyük görevler düşmektedir.” İfadelerini kullandı.

Gürkan,  şunları kaydetti: “Engelli vatandaşlarımızın karşı karşıya bulundukları soruna bir sağlık sorunu gibi bakmaktan öte, sosyal boyutları ile irdelemek gerekmektedir. Devlet olarak, engelli vatandaşlarımızı günlük hayata entegre etmek, kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürmek, üreten bireyler haline getirmek, yaşam düzeylerini, gelişmiş, çağdaş ve modern ülkeler standardına çekmek en büyük hedefimiz olmalıdır. Battalgazi Belediyesi olarak, Engelsiz Bir Yaşam sunma gayreti içerisinde olacağız. Sosyal hayatta engellilere sunulan imkânlar, o ülkenin gelişmişlik ve çağdaşlık düzeyi ile paralellik göstermektedir.  Yine engelli vatandaşlara gösterilen duyarlılık ve yaklaşım da, toplum kimliği açısında önem arz etmektedir. Bu konuda duyarlılığın artması temennisiyle, engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu, sevgi dolu nice ömürler diliyorum”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.