TürkiyeSON - 25.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na dair çalıştay Malatya’da gerçekleştirildi.

Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na dair çalıştay Malatya’da gerçekleştirildi.

MALATYA’DA ENTEGRE KENTSEL SU YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na dair çalıştay Malatya’da gerçekleştirildi.

Çalıştaya; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İller Bankası Genel Müdürlüğü, MASKİ Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Malatya İnönü Üniversitesi,  Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İlçe Belediye Temsilcileri ile paydaş kurum yetkilileri katıldı.

Reklam

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Kaya, sürdürülebilir su yönetiminin önemine değinerek, “Ciddi bir iklim değişikliği tehdidi ile karşı karşıya olan dünyada, su ile ilgili bütün detaylar enine boyuna masaya yatırılarak farkındalık oluşturulması amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalıştayımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda suyun geleceği ile ilgili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Farkındalık oluşturmak amacıyla paydaş kurumlarımızla bira araya gelerek tartışma ortamı hazırlıyoruz. En sonunda doğru olan ne ise ona karar vererek su yönetimi ile ilgili yolumuzu çiziyoruz. Sürdürülebilirlik kavramında en önemli bileşen olan Sürdürülebilir Su Yönetimi konusunda farkındalık oluşturmak ve sürece olası katkılarından faydalanabilmek amacıyla bütün paydaş kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı sağlanarak, gerekli bilgilendirmeler yapıldı” dedi.

Yüksel Proje-Dolsar Mühendislik-Üçer Müşavir Mühendislik Ortak Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çağrı Doğan ise, Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanmasına yönelik projeler hakkında geniş bilgiler verdi.

Çalıştay’da yapılan konuşmaların ardından Proje Müdürü Mehmet Taşkın, çalışmanın amacına ve yapılmış çalışmalara yönelik projeye ilişkin sunum yaptı. Öğleden sonra da devam eden çalıştay paydaş kurum yetkililerinin farklı konulardaki çalışma gruplarına ayrılarak yapılan oturumla sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: