22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Erbakan ‘İslam barış gücü kurulmaldır’

Erbakan ‘İslam barış gücü kurulmaldır’

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, ” Sorunların çözümü için Milli Görüş projeleri olan Türkiye Cumhuriyeti öncülüğünde İslam Birliği’nin (D60), İslam Barış Gücünün bir an evvel kurulması gerekmektedir ” dedi.Dr. Fatih Erbakan - Erbakan Vakfı Malatya Şubesi (5)
Erbakan Vakfı Malatya Şubesi’nce Malatya Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Dünya ve Türkiye’de Gelişen Son olaylar” Konferası’nda konuşan Erbakan, batılı güçlerin yıllarca El Kaide’yi kullandıklarını söyledi.

“Yıllarca El Kaide diye bir öcü çıkardılar. Bu El Kaide’yi içerisine koydukları kendi adamları olan ajanlar vasıtasıyla provokatörler vasıtasıyla istedikleri gibi kullandılar ve El Kaide sayesinde kendi işlerine gelen çok sayıda melaneti işlediler” diyen Erbakan, “Irak’ın işgal edilmesi, üç parçaya bölünmesi, Afganistan’ın işgal edilmesi, yine arkasından Amerika’nın ve Avrupa’da Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlerin arttırılması gibi sayısız melaneti El Kaide diye kendi ürettikleri bir öcü vasıtasıyla gerçekleştirdiler. Bugün şimdi aynı mihraklar benzer bir oyunu da sahneye koyuyorlar. Yeni bir El Kaide oluşturuyorlar. Karşımıza İŞİD’ çıkartıyor. Bu yeni çıkardıkları İŞİD vasıtasıyla kim bilir hangi melanetleri işlemenin peşindeler. Hangi adımları atmanın peşindeler Allah bilir” şeklinde konuştu.
Erbakan, dünya üzerinde bulunan Müslüman coğrafyasının hemen hemen tamamında acının hâkim olduğunu ifade etti.

İsrail’in IŞİD’den kurtulmak için Kuzey Irak ve Suriye’de bağımsız bir Kürdistan kurulmasını istediğini aktaran Erbakan, şöyle devam etti:

“Peki, İsrail’in, dünya siyonizminin Kürt kardeşlerimizin huzur, barış, refah içerisinde yaşayacakları bir bağımsız devlete sahip olmaları gibi bir amacı olabilir mi? Samimi olarak sadece iyi niyetle bunu düşünüyor olabilirler mi? Elbette ki hayır. Onların asıl hedefi önce istedikleri gibi kullanabilecekleri kukla bir Kürdistan’ın orada kurulması. Bu Kürdistan’ın Türkiye’nin güneydoğusunun, Suriye’nin kuzeyinin, Irak’ın kuzeyinin katılması ve arkasında nihai hedefleri olan büyük İsrail hedeflerine ulaşmalarıdır. Dolayısıyla bugün İŞİD’ kullanarak Suriye’yi, Irak’ı bölüp parçalara ayırarak orada bir kukla Kürdistan kurmanın peşindedirler. Bu sorunların çözümü için Milli Görüş projeleri olan Türkiye Cumhuriyeti öncülüğünde İslam Birliği’nin (D60), İslam Barış Gücünün bir an evvel kurulması gerekmektedir.”

Programa, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ,AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Saadet Partisi İl Müfettişi Osman Marasalı, Büyük Birlik Partisi İl başkanı İbo İşleyen, Akıncılar Derneği Başkanı Serkan Altıntop, Alperenler Derneği Genel Başkan Yardımsı Süleyman Solmazgül, Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım ve vatandaşlar katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.