TürkiyeSON - 19.09.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Erdem’i gören var mı?

Erdem’i gören var mı?

malatya-mhp-mehmet-erdem

Garipliklerde aslında bir değil, bin olmuş durumda. Ne iktidar nede muhalefet var ortada, her şey gelişi güzel gidiyor. Tam bir körler sağırlar havasında… Seçimlere sayılı günler kala iktidarın atına binmiş vekiller atıp tutuyor. Hatta o kadar atıyorlar ki, insanın aklı tavanda kalıyor. Muhalefetin Malatya’daki temsilcisi Mehmet Erdem atandığı günden bugüne kadar süre zarfında bir çift lafı var mıdır bilinmez! Seçim havasında değil MHP zaten. Dostlar çarşıda görsün.. İktidar milletvekili adayları her seçim koro eşliğinde tekrarladığı seçim vaatlerine bir yenisini daha ekliyor..

 

‘KOLTUK SAĞLAM’

Hekimhan tüneli seneye bitecek. Malatya Sağlık Merkezi olacak’ Malatya ekonomide zirve yapacak’ gibi ütopik söylemlerin arkasında oy avcılığı yaparken Mehmet Erdem çıkıp, “Bu şehirde teşvik almış 38 firma yatırım yapmaktan neden vazgeçmiş bunun hesabını neden sormaz. Yada yeni devlet hastanesi yeniden tadilata girdi, bunun hesabını neden sormuyor. Malatya’nın can damarı olan kayısı gibi.  Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin milyarlarca lira borcu var, bu borçlar nasıl oldu, nerelerde kullanıldığı konusunda bir çift lafı oldu mu?. Koltuk sağlam olduktan sonra gerisi teferruat mı?.  Birçok kez yazdık çizdik. Bizi eleştirenlerin sayısı ile takdir edenler arasında kıyaslama yaparsak takdir edenlerin sayısının çoğunluğu bizi sevindirdi.

MHP RÜZGARINA NE OLDU?

Takdir edildik ki, yazıyoruz yazmaya devam edeceğiz. Doğru yoldayız eğilmedik satılmadık da. Tabi birde şirinliğimizde yok. Bu şehrin sorunu ancak muhalefet çözecek oturan muhalefet bu şehre bir şey katmaz. Bu şehrin kaderi 19 gün sonra belirlenecek. Bu konuda Akp ve Chp daha hızlı ilerliyor. Basın açıklamaları ile şehrin sorunlarını dile getiriyor. Başka ilden milletvekili getirip sorunları ulusal düzeyde tutmaya çalışıyor. Bir dönem Esenlik Genel Müdürlüğü yapan Mehmet Erdem, Esenlik, üzerinde yapılan yasadışı işleri bile dile getiremiyor. Personelin özlük haklarından tutunda birçok sorunu yakından bilen Erdem, nedense hakim olduğu sorunlarda bile sesiz kalması kendi tabanında nasıl bir erozyona maruz bıraktığı ortada. Seçimden önce MHP rüzgarı esen Malatya’da şimdi neden o, rüzgarın esmediğini cetvele ölçmesi gerekmiyor mu?. Tabanın ısrarla Reşat Erdoğan denmesine rağmen, ısrarın yerine büyük ama küçük ağabeylerin emir telakkisi ile farklı zeminde yüzdüğünün farkında bile değil. Bugün Akp’nin seçim çalışmalarını farklı perspektife taşırken MHP neden Doğu Türkistan demedi. Çarşı merkezinde bunun için telin veya farklı protestosu ile tepki vermedi. Bu işi AKP çok iyi kullanıyor. AKP’nin seçim araçlarındaki ağlama sesi kulaklarımıza kadar girmişken neden MHP iki araçla Kışla Caddesi üzerinde seçim pozları vermesi garipsenmiyor mu? Yazının devamına daha ne yazılabilinir ki buda uzun not.

Mehmet Ali Varol 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: