17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Esenlik marketleri satılığa mı çıkardı

Esenlik marketleri satılığa mı çıkardı

Malatya Belediye Başkanı Münir Erkal, döneminde Malatya’nın öz kaynakları ile kurulan Esenlik şirketlerine bağlı olan marketlerin satılacağı ifade ediliyor.DSC_4695

Malatya’nın Büyükşehir olması ile birlikte kamuoyunda sıkça konuşulan ‘Esenlik satılıyor’ iddialarını malatyahabers ekibi olarak araştıralım dedik… Belediye yetkileri ile esenlik çalışanlarından aldığımız bilgiler şok eder cinsten… Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Esenlik’e olan yüklü borcunu ödememek için Esenlik bünyesinde bulunan marketleri satmak için gizli görüşmeler yaptığı.. Esenlik Şirketi’nin üzerinde kurulan diğer iş kollarının devam edeceği yalnızca marketlerin satılacağı bilgisini aldık.. Umut ederiz ki bu iddialar boş çıkar.. Ancak kaynaklarımız Malatya Belediyesi’nin yaklaşık 30 milyar borcu var bu borcu ödememek için belediye marketleri satmak için bir takım görüşmeler yapıyor… Kaynaklarımızdan biri ise, kamuoyunda belediye karşıtı olan haber sitelerine aracılar vasıtasıyla bu bilgiler paylaştırılıyor ‘Esenlik satılıyor’ manşetlerini görmüşsünüzdür… Bu şekilde belediye kamuoyunun gelen tepkisi ölçülmeye çalışılıyor.. Tabi İddialar bununla sınırlı değil belediye esenlik üzerinde çalıştırdığı personelin maaşını ödemek için (ismi bizde saklı) bankadan kredi çekerek ödemesi… Malatya halkının öz sermayesi ile kurulan ve Malatya halkının göz bebeği olan Esenli şirketi Çakır dönemi ile zarara uğratıldı. Belediye tarafından kurulan Esenlik şirketi her parti döneminde partiye kayıtlı iş adamlarının iştahının kabartan Esenlik muamması ise ayrı tartışılacak konuların başında geliyor… Kamuoyunda gelen haklı tepkilere rağmen ne belediyeden nede Esenlik yöneticilerinden cevap var… Şimdilik bu kadar yalnız Esenlik dosyamız bitmedi.. Bugün ki sözümüz ise vatandaş olarak; Ölümü gösterip sıtmaya mecbur bırakılmak ise hayaliniz..

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.