TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Eski Bakan Nihat Ergün Bilsam’ın Düzenlediği Konferansa Katıldı

Eski Bakan Nihat Ergün Bilsam’ın Düzenlediği Konferansa Katıldı

BİLSAM tarafından 7. si düzenlenen Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi’nin 3. Hafta konuğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün oldu. Ergün, Adım Adım Siyaset isimli söyleşisi öncesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sanayici iş adamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Ramada otelde gerçekleşen program yaklaşık üç saat sürdü. Ergün,” Bir ülkedeki demokratik ortam, sağlam hukuk sistemi, herkese eşit uygulanan yasalar, mülkiyet hakların güvence altında olması, bunlar zenginliğin oluşması için gereken sağlam temellerdir. Bizim yıllardır siyaset içerisinde verdiğimiz mücadele ve çabamız birazda bunların sağlamayı yöneliktir. Demokrasiden söz ettiğimizde sadece o ülkede seçimlerin yapılıyor olmasında, iktidarların seçimle iş başın geliyor, seçimle gidiyor olmasından söz etmiyoruz. Bu sadece demokrasilerde bir başlık olabilir. Bir ülke demokratik bir ülke ise, o ülkede iktidarların halk tarafından belirlenmesi, süre ile sınırlı olması ve yaptıklarında sorumlu olması gerekiyor” diye konuştu. Ergün, program sonunda Ak Parti İl Başkanlığını ve Malatya İşgem’i ziyaret etti.

Ergün, gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından BİLSAM Konferans Salonunda Adım Adım Siyaset kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi programına BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Tav, Malatya Eski Milletvekili Av. H. Cemal Akın, AK Parti İl Başkan Vekili Mahmut Üner Özer, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, BİLSAM üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eski Bakan Nihat Ergün söyleşi programı öncesi yaptığı konuşmada BİLSAM’ın çok faydalı konferanslar düzenlediğini ifade ederek Malatya’nın kişiliğine ve kimliğine yaptıkları katkılardan dolayı BİLSAM yönetimi ve üyelerine teşekkür etti.

Malatya’nın kendine özgü entelektüel bir kimliği olduğunu söyleyen Ergün “Malatya aynı zamanda üretici bir şehir, Türkiye’de hem entelektüel birikime sahip hem de üretici, sanayici bir şehir yok denecek kadar az. Bazı şehirler ya sadece sanayi şehridir ya da entelektüel birikimi çok azdır. Bu konuda Malatya’nın çok önemli bir şehir olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Nihat Ergün Konuşmasının ardından kendisinin yazdığı ‘Adım Adım Siyaset’ kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi sonunda Nihat Ergün’e günün anısına, BİLSAM Üyesi Basri Yaşar, AK Parti İl Başkan Vekili Mahmut Üner Özer ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün tarafında hediyeler takdim edildi.

Program Ergün’ün kitaplarını imzalamasıyla son buldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.