22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Eski otogarın yeri satılacak

Eski otogarın yeri satılacak

Malatya Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında mülkiyeti Büyükşehire ait olan eski otogar yerinin ihale usulüyle satılmasına karar verildi

1232Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısının I. Oturumunu Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda yapıldı.Meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Başkanlık etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara, bazı maddeler ise bir sonraki toplantıya ertelendi.

AYKOME Çalışma Yönetmeliği hakkındaki komisyon raporu da görüşülerek kabul edildi. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, I. Hukuk Müşavirliği ile Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının kuruluş, görev ve çalışma yönetmeliği, İtfaiye Dairesi Başkanlığı İç Hizmet Yönergesi ve zemin tahrip bedelleri ücret tarifesi ise komisyon raporları doğrultusunda kabul edildi.

Eski Otogar yerinin satışı
Ayrıca; Büyükşehir Belediye Meclisi gündem maddeleri arasında yer alan Şifa Mahallesi 2240 ada 11 nolu parselin satışı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu’nun ‘Mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesine ait 10.602 metrekare sahalı parsel (Eski otogar) 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre satışının yapılabileceği ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 34 g maddesi doğrultusunda ihale iş ve işlemlerinin Büyükşehir Belediye Encümenince usul ve esas açısından, hukuka ve mevzuata uygun yürütülmesi de komisyon raporu doğrultusunda’ kabul edildi.

Esenlik Şirketinin sermaye artırımı konusunda komisyon raporu görüşülerek kabul edildi ve Esenlik Şirketinin sermaye artırımı 5 milyon TL olarak belirlendi.Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı II. Oturumunu 15 Aralık Pazartesi günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.