27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Esnaf kuruluşlarından MÜSİAD’a ziyaret

Esnaf kuruluşlarından MÜSİAD’a ziyaret

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ve oda başkanları MÜSİAD Malatya Şubesi’ni ziyaret ederek, Şube Başkanı Hüseyin Kalan ve yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

MESOB Başkanı Şevket Keskin,  “Malatya’da esnaf ve sanatkar kesimi başta olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odamız, MÜSİAD’ın ve bütün sivil toplum örgütlerinin Malatya için el birliği yapıp, Malatya için yapılacak çalışmalarda bir birine destek olmalı. Ticaret ve Sanayi Odası ile MÜSİAD bunların başında geliyor. İşadamlarımız istihdamda önemli katkı sunuyorlar. MÜSİAD yönetimi de bu kurumun içinde yıllardır bulunuyorlar ve Malatya’nın ve kurumlarını yabancı değiller. İyi bir diyalog içinde birlik ve beraberlik içinde Malatya’nın sorunlarını hep birlikte ortak akılla çözmeye çalışacağız. Malatya’nın sorunlarının gerekli yerlere ulaştırılmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci’ye aktarılmasında birlikte hareket edeceğiz. Sayın Tüfenkci’ye sorun ve talepleri çok rahat olarak aktarıyoruz.” dedi.

 

Keskin, Malatya’da en önemli sorunların başında kayısı ile ilgili konuların olduğunu belirterek,  “Bir çorcuğu büyütür gibi kayısıyı büyütüyoruz. Bunun emeğini almamız, özelliklede üreticimizin emeğini alması lazım, tüketicinin daha rahat yemesi lazım. Valilik, Büyükşehir,  Ticaret ve Sanayi Odası, bütün sivil toplum kuruluşları kayısının hak ettiği yere gelmesi için çalışmada bulunmalıyız. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’de bu konunun üzerinde çok duruyor.” diye konuştu.

 

MÜSİAD Şube Başkanı Hüseyin Kalan ziyaret için teşekkür ederek;  “ Kayısı 70-75 bin insanımızın emeğinin olduğu bir üründür. Dünyada yüzde 80’ini Malatya üretiyor. Yönetim Kurulumuzda kayısıcılarımızda bulunmakta. Kayısı kilogram olarak, farklı ürün olarak, sanayi ürünü olarak daha fazla bir ürün kategorisinde dünyaya sunumunda emeğimizin olacağına kanaatimiz tamdır.” diyerek, bu konuda yapılacak çalışmalara katkı sunacaklarını ifade etti.

 

ESKKK Başkanı Ali Evren’de  “Malatya’da birlik ve beraberlik içinde Malatya’ya hizmet edeceğiz, esnaf ve sanatkara hizmet edeceğiz, var gücümüzle elimizi taşın altına koyacağız.” diyerek; MÜSİAD yöne yönetimine başarılar diledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.