TürkiyeSON - 26.10.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Esnaf Ramazan ayına hazır

Ramazan-Ayı

Ramazan ayına bu kadar kısa bir süre kalırken gözler Ramazanın olmazsa olmazı tatlılara çevrildi. Ramazanın vazgeçilmezi tatlıları halkın mutfağına taşıyan tatlıcı esnafına göre Ramazanın ve özellikle iftarın bu seneki gözdesi yine yassı kadayıf olacak.

Kadayıfçılar Çarşısı esnaflarından olan Bayram Aydın Ramazanda en fazla rağbetin yassı kadayıfa olacağını belirterek, “Ramazanda Malatyalıların vazgeçilmez tatlılarından bir olduğu için milletin çoğu da yassı kadayıfa rağbet gösteriyor” ifadelerini kullandı.

TÜM HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM 

Bu Ramazan’da fiyatların aynı olacağını ifade den esnaf Bayram Aydın, “Özellikle geçen seneden beri un fiyatlarının şeker fiyatlarının artmasına rağmen fiyatlarımız aynı. Tatlı çeşitlerimiz olarak da tulumba var, yassı kadayıf, halka tatlı ve baklava türlerimiz var. Bu fiyatlarla ve bu çeşitlerle Malatya’ya bu Ramazanlık’da hizmet etmeye çalışacağız” diye konuştu.Kadayıfçılar çarşısının diğer bir esnafı Ramazan Doğan da Ramazan ayına hazır olduklarını söyleyerek, “Temizliğimizi yaptık ve toptancılarla görüştük, hazırlıklarımız tamam Ramazanı bekliyoruz” dedi. Ramazan ayının kendileri için çok iyi geçtiğini sözlerine ekleyen esnaf Ramazan Doğan, “Bu meslekte Ramazan ayı olmazsa bizim için sıkıntılı olur” diye konuştu. Doğan, Ramazana has iki tür kadayıf yaptıklarını belirterek, “Biri yassı kadayıf, diğeri de çiğ kadayıf, çiğ kadayıfın kilosu geçen sene altı liraydı bu sene de altı lira, yassı kadayıfın kilosu ise on lira” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: