16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Evcil Hayvanlara ücretsiz uygulama

Evcil Hayvanlara ücretsiz uygulama

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetlerden vatandaşların yararlanmasını istedi.SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kavuk, eski Metoroloji Bölge Müdürlüğü Binasında hizmet veren Veteriner İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmaları inceledi. Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, “Veteriner İşleri Müdürlüğünün sokak hayvanlarının yanı sıra, vatandaşların evde besledikleri hayvanlara da Yeşilyurt Belediyesi veterinerlik kliniğinde hizmet verildiğini ifade etti. Kavuk, vatandaşlarımız evde besledikleri hayvanlarını kliniğimize getirmek suretiyle aşı ve küpeleme işlemlerini ücretsiz yaptırabilirler. Aynı zamanda Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından evcil hayvanlara kimlik kartı alabilirler” dedi.

KARATAŞ, “250 VAKAYA BAKILDI”

Hayvanların tamamıyla sağlıklı koşullarda kısırlaştırılıp kuduz, uyuz ve diğer aşılarını yaptıklarını ifade eden Abuzer Karataş çalışmaları hakkında şunları söyledi; “Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekolojik dengeyi gözetme ve her canlının yaşam hakkını koruma kapsamında sokak hayvanlarının rehabilitasyonuna yönelik çalışmalarımızı sürdürüyor. Bu kapsamda kedi ve köpeklerden oluşan 200’e yakın sokak hayvanı buraya getirilip kısırlaştırılıp, kuduz ve parazit aşıları yapıldıktan sonra kulaklarına küpe takılıp kayıt altına alındı. Buradaki amacımız sokak hayvanlarının da bir yaşam hakkının olduğunu göstermek, hem de halkla iç içe yaşayan bu hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamaktır. Evde hayvan besleyen vatandaşlarımızda hayvanlarını kliniğimize getirmek suretiyle bizim bu işlemlerimizden yararlanabiliyor. Şu ana kadar 50’ye yakın aile evde besledikleri hayvanlarını buraya getirip, kliniğimizin hizmetlerinden faydalanmıştır. Vatandaşlarımız aynı zamanda belediyemizin veterinerlik hizmetlerinden faydalanabilirler, kendi hayvanlarını buraya getirebilirler, aşılarını yaptırıp gerekli operasyonlardan geçirebilirler” şeklinde konuştu.

KARATAŞ, “PUHU VE KIZILŞAHİN TEDAVİ EDİLDİ”

Karataş,”Belediyemizin kliğine getirilen hayvanlarda vardı. Milli parklarının getirdiği Baykuşgillerden “PUHU” vardı. Buraya kanadı kırık diye getirildi. Fakat tümör ile karşılaştık. Tümör başarı ile alındı hayvan sağlığına kavuştu ve doğaya bırakıldı. Yine kliniğimize kızılşahin getirildi. Onunda tedavisi yapılıp doğaya bırakıldı” dedi.www.mlatyason.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.