TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Evliliği Sarsan Yanlışlar ve Çözüm Yolları Anlatıldı

Evliliği Sarsan Yanlışlar ve Çözüm Yolları Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi organizasyonunda düzenlenen mahalle bazlı konferanslar hız kesmeden devam ediyor.

Şahnahan mahallesinde düzenlenen programda mahalle sakinlerine Aile Uzmanı-Sosyolog Zehra Sönmez tarafından “Evliliği Sarsan Yanlışlar” konusu anlatıldı.

Ailenin vazgeçilmez üç yapısı olduğunu ve bunların yuva, erkek ve kadın olduğunu belirten Zehra Sönmez, her canlının bir yuvası olduğunu ve bu yuvanın dört tarafı duvarlarla çevrili bir alan olmadığını, eşlerimiz ve çocuklarımızla beraber mutlu huzurlu bir şekilde yaşadığımız evlerin yuvamız olduğunu söyledi.

Sönmez, “Evi paylaşmak hayatı paylaşmak anlamına gelmiyor. Evlerimizde karşılıklı duygu alış verişinde bulunmazsak sadece bedenen birlikte olma yoluna girmiş oluruz. Yani eşimizle sevincimizi veya duygumuzu paylaşamıyorsak belli bir süre sonra boşanmalar meydana geliyor” dedi.

Aileyi zayıflatan iç etkenlerden bahseden Sönmez, bu etkenlerin; bilgisizlik, saygısızlık, sevgisizlik, yersiz kıskançlık, şiddet, iletişimsizlik olduğunu dile getirdi. Sönmez, “Bu tür etkenleri en aza indirebilmek için eşler arasındaki iletişime çok dikkat etmeliyiz. Eşler birbirlerine güler yüzlü olmalı, işten geldikten sonra dinlenmelerine izin verilmeli ve daha sonra tatlı bir dille sıkıntılar karşılıkla olarak çözülmeli” dedi.

Program sonunda mahalle sakinleri Aile Uzmanı-Sosyolog Zehra Sönmez’e kendi ailelerinde yaşadıkları sorunları dile getirerek, çözüm yolları noktasında bilgi aldılar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: