TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Fendoğlu ilk ziyaretini şehit amcasının eşine ve amcasının mezarına yaptı

Fendoğlu ilk ziyaretini şehit amcasının eşine ve amcasının mezarına yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 24 Haziran seçimlerinde Malatya 1. sıra milletvekili adayı Mehmet Fendoğlu, ilk ziyaretini amcası 17 Nisan 1978’de bombalı bir suikast sonucu gelini ve 2 çocuğuyla katledilen Hamit Fendoğlu’nun (Hamido) eşi yengesi Mukaddes Fendoğlu’nu ziyaret etti, ardından amcasının mezarını ziyaret etti.

MHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Fendoğlu beraberinde MHP İl Başkanı Bülent Avşar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan ve bir grup ile birlikte merhum amcası Hamit Fenoğlu’nun eşi olan yengesi Mukaddes Fendoğlu’nu ziyaret etti ve duasını aldı. Mukaddes Fendoğlu’nu, aile olarak 1946 yılından beri aile olarak siyasetin içinde olduklarını ve 40 yıl sonra kendi ailelerinden bir kişinin yeniden siyasete dönmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Fendoğlu ve beriberindeki heyet daha sonra Bulgurlu mahallesine geçerek burada Hamit Fendoğlu’nun (Hamido) mezarını ziyaret edip dua etti.

Fendoğlu, “40 yıl önce şehit düşen amcam Hamit Fenoğlu’nun huzurunda namusum, şerefim ve haysiyetim üzerine yemin ediyorum, ben bu davadan vaz geçmedim, bu davayıda sahipsiz bırakmadık.” dedi. Fendoğlu, “Başta desteğini esirgemeyen Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beye. İl başkanımıza, ocak başkanımıza ve ilçe başkanlarımıza vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Fenoğlu, “Bütün Malatyalı hemşehirilerimi, herkesi ve herkesimi gönülden selamlıyorum. Eski acılarımızın yeniden yaşanmaması için, ülkemizin ve milletimizin bekası için bir olacağız, birlik olacağız. Şanlı bayrağımızın gölgesi altında birlikte el ele geleceğe daha emin olarak yürüyeceğiz.” İfadelerini kaydetti.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 24 Haziran seçimlerinde Malatya 1. sıra milletvekili adayı Mehmet Fendoğlu, ilk ziyaretini amcası 17 Nisan 1978’de bombalı bir suikast sonucu gelini ve 2 çocuğuyla katledilen Hamit Fendoğlu’nun (Hamido) eşi yengesi Mukaddes Fendoğlu’nu ziyaret etti, ardından amcasının mezarını ziyaret etti. MHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Fendoğlu beraberinde MHP İl Başkanı Bülent Avşar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan ve bir grup ile birlikte merhum amcası Hamit Fenoğlu’nun eşi olan yengesi Mukaddes Fendoğlu’nu ziyaret etti ve duasını aldı. Mukaddes Fendoğlu’nu, aile olarak 1946 yılından beri aile olarak siyasetin içinde olduklarını ve 40 yıl sonra kendi ailelerinden bir kişinin yeniden siyasete dönmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Fendoğlu ve beriberindeki heyet daha sonra Bulgurlu mahallesine geçerek burada Hamit Fendoğlu’nun (Hamido) mezarını ziyaret edip dua etti.
Fendoğlu, “40 yıl önce şehit düşen amcam Hamit Fenoğlu’nun huzurunda namusum, şerefim ve haysiyetim üzerine yemin ediyorum, ben bu davadan vaz geçmedim, bu davayıda sahipsiz bırakmadık.” dedi.

Fendoğlu, “Başta desteğini esirgemeyen Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beye. İl başkanımıza, ocak başkanımıza ve ilçe başkanlarımıza vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Fenoğlu, “Bütün Malatyalı hemşehirilerimi, herkesi ve herkesimi gönülden selamlıyorum. Eski acılarımızın yeniden yaşanmaması için, ülkemizin ve milletimizin bekası için bir olacağız, birlik olacağız. Şanlı bayrağımızın gölgesi altında birlikte el ele geleceğe daha emin olarak yürüyeceğiz.” İfadelerini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.