TürkiyeSON - 04.12.2023 -

Gazeteciler günün kutladı..

Gazeteciler günün kutladı..

AK Parti Malatya Milletvekili, TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Parlamento Muhabirleri Derneği’ni ve Parlamentoda görev yapan gazetecileri ziyaret etti.

3TBMM İdare Amiri Öz, ziyaretinde yaptığı konuşmada gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak gazetecileri her alanda önemsediklerini söyledi.

Kamuoyunun tarafsız, ilkeli ve objektif şekilde bilgilendirmesi noktasında gazetecilere önemli görevler düştüğünü kaydeden Öz, “Bu yüzden bu kutsal görevi yerine getiren gazetecilerimizin gerek hükümet olarak gerekse parlamento olarak çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi noktasında hep bir gayret içerisinde olduk. Bundan sonra gazeteci kardeşlerimizin geriye kalan sorunlarının çözümü noktasında elbirliği ile gayret sarf edeceğiz.” diye konuştu.

Gazetecilikte önyargısız ve objektif olmanın önemli kriterler olduğunu ifade eden Öz, “Her şeyi olduğu gibi halka intikal ettirmek, halkın kendi kararını kendisi verebilmesi noktasında iradesinin sağlıklı oluşmasına katkı sağlamak ilkeli gazeteciliğin bir ürünüdür.” şeklinde konuştu.

Öz, daha sonra parlamento muhabirleri ile bir süre sohbet etti. Basından Sorumlu İdare Amiri Öz’ün PMD ziyaretinde TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Özer de hazır bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: