TürkiyeSON - 28.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Gençler özür dilemiş, peki dileyen kim?

Gençler özür dilemiş, peki dileyen kim?

AK-PARTİ-OZUR-BİLMECESİ

 

Buraya kadar her şey normal ve erdemli bir davranış olarak karşılandı. Fakat bu özür dileme görüşmesi AKP basın bülteninde “mahalleli özür diledi” şeklinde yansıması “özürleri kabahattinden büyük oldu” dedirtti.

Reklam

O da yetmezmiş gibi olayın önemli bir diğer sebebi olan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan , mahalleye gelerek olay yerinde nezaketen özür dileyeceği yerde, kaldırımlı gençler diye bir kısım kişileri ayağına çağırıp ezberletilen metin ile yapılan açıklama ikinci bir tahrik olarak tepkilere yol açtı.

İşte olayın mahallinde olan bir okuyucumuz bu duruma sitem ederek, Ak parti ile Türkiye siyasetinde 12 yıllık bir kazanımın, Malatya’da nasılda bir çöküşün zihin yapısını oluşturduğunu anlatarak, buna itiraz etmektedir.

İşte o basın metni;

Ben, Orduzu Kaldırım Mahallesi’nde oturan gençlerden biriyim. 11 Mayıs 2015 tarihinde Ak Parti seçim çalışması amacıyla mahallemizde bir toplantı düzenledi. Bu toplantıda Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan konuşma yaptığı esnada arkadaşlarımızdan bazıları tepki gösterdi. Bunun üzerine Selahattin Gürkan burada dile getirmekten hayâ ettiğimiz cümlelerle oradakilere hakaret etti; bizde bu hakaretlere tepki gösterince toplantıdan ayrılmak zorunda kaldı ve ayrılırken de hakaretlerine devam etti. Bununla da yetinmediler; toplantıya katılanlardan Milletvekili Mustafa Şahin konuşmaya başladı ve yine ağza alınmayacak düzeyde mahallemize ağır hakaretlerde bulundu. Biz bu duruma tepki gösterdikçe o hakaretlerini daha da ağırlaştırarak devam etti.

 

BAŞKA MAHALLENİN GENÇLERİ

Bunun üzerine arkadaşlarımızdan bir kısmı ile Ak Parti heyeti arasında itiş kakış yaşandı. Bu arbededen dolayı Mustafa Şahin ve Ak Parti heyeti mahalleden ayrılmak zorunda kaldı. Ancak onların mahallemize gelmesiyle birlikte mahallemiz üzerinde başlayan kirli hesaplar, her gün ayrı bir dalga ile devam etmektedir. Önce bir senaryo ile mahallede ikinci bir toplantı gerçekleştirerek bu toplantıda yaşananları, “Kaldırım Mahallesi Sakinleri Ak Parti Heyetinden Özür Diledi” şeklinde basına servis ettiler. Hâlbuki biz, orada ve bir başka yerde onlardan özür dilemedik. Biz, sadece mahallemize gelen herkese saygılı olduğumuzu ve Ak Parti’nin gelişine de karşı olmadığımızı ifade ettik. Orada bize hakaret edildiği için biz tepki gösterdik. Özür dilemeye geldiler; fakat tam tersini basına servis ettiler. Ayrıca bize hakaret edenler oraya bile gelmediler. Ancak kirli hesaplar burada da bitmedi ve yeni bir aşamaya evirildi. Şimdide bizim onurumuz ve şerefimizle oynamaktalar. Orduzu Mahallesi’nden olmayan, dışardan getirdikleri 15-20 kişilik bir grup ile birlikte olay gecesinde Kaldırım Mahallesi’ndeki toplantıda hiç bulunmamış birkaç kişiyi de dahil ederek Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan özür diletme seremonisi uyguladılar.

ÖZÜR DİLEMİYORUZ

O gece orada olan insanların hepsi şerefli insanlardı, şereflerini korumak için bazı şeylere itiraz ettiler ve hala bu itirazlarının bir şeref meselesi olduğunu düşünmekteler. Bu senaryolar bizim onur ve şerefimizi açık bir şekilde zedelemektedir.

Biz,mahallenin gençleri olarak onursuzluğu kabul etmediğimizi, o gece bize hakaret eden hiç kimseden özür dilemediğimizi ve dilemeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz.” ifadesi kullanılarak olan olayların nasıl tersyüz edilerek kamuoyu yanıltıldığına itiraz edilmektedir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: