TürkiyeSON - 17.06.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Genel Müdürü Dr. İbrahim 12.Yardım Eğitim Merkezleri Mesul Müdürler Koordinasyon Toplantısını Katıldı

Genel Müdürü Dr. İbrahim 12.Yardım Eğitim Merkezleri Mesul Müdürler Koordinasyon Toplantısını Katıldı
Reklam

Malatya ilinde Türk Kızılayı bünyesinde faaliyetlerini devam eden ve çeşitli kurumlara ve kişilere eğitim verilen İlk Yardım Eğitim merkezinin misafiri olarak 12 ‘incisi düzenlenen İlk Yardım Eğitim Merkezleri Mesul Müdürler Koordinasyon toplantısını Malatya ilinde 22 ilden 32 ilk yardım merkezi müdürü ve Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN’ın katılımı ile gerçekleşti.

Bir sonraki yılın çalışma stratejilerinin geliştirilmesi için ilk yardım merkezleri arasındaki koordinasyonu sağlamak ve çalışma prensiplerinin hayata geçirilmesi için planlama yapmak amacı ile Malatya’da yapılan Koordinasyon toplantısı 20-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleşmiş olup bu koordinasyon toplantısı neticesinde Türk Kızılayı’nın ilk yardım konusunda önümüzdeki yılın stratejisi Malatya’da planlanmıştır.

Koordinasyon toplantısı sırasında Genel Müdür İbrahim ALTAN ve İlk Yardım eğitmenleri Malatya Şube Başkanlığı ile birlikte MABEK ziyaretinde bulunmuş ve Suriyeli mülteci minikleri ziyaret ederek verilen ilk yardım eğitiminin ardından ilk yardım bilgilerinin sergilendiği bir oyun Suriyeli minik mülteciler tarafından sahnelenmiştir.

Ziyarette Kızılay Genel Müdürü Altan’a ve ekibine kamp hakkında Malatya Vali Yardımcısı İdris Akça tarafından bilgi verilmiş olup Kızılay’ın bütün mağdur ve mazlumların yanında olmasının kendilerini mutlu ettiğini aktaran Akça’ya ve 2 günlük ziyaret sırasında Kızılay ekibinin yanında yer alarak her an yardımcı olan AFAD İl Müdürü Mustafa Türker’e Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan tarafından plaket verildi. 250 Suriyeli minik kardeşimize verlen ilk yardım eğitimin ardından yine Genel Müdür Dr. İbrahim ALTAN tarafından sertifikaları, Kızılay tarafından hazırlanan ilk yardım eğitim kitapçıkları ve ilk yardım çanta seti minik mültecilere dağıtıldı.

Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN tarafından basına verilen demeçte; eski vagon fabrikası ile ilgili olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı sayın Bülent Tüfenkci ile de Kızılay ekibi bir görüşme yaparak söz konusu alanda afet barınma sistemleri fabrikası inşa etmek ve onu işletmeyi hedeflediklerini, aynı zamanda Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi de inşa ederek bu alanı Kızılay’ın bu bölgede merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini dile getirmiştir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: