21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Görevleri hemen iade edilsin

Görevleri hemen iade edilsin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Mahkeme 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı verdi. Ortaya çıkarılan para kasalarını, binlerce doları nereye koyacaklar”diye sordu. Ağbaba, Hükümetten istifa eden 4 bakanı tekrar kabineye almasını, gözaltına alınan banka müdürünü de Merkez Bankası Başkanlığına getirmesini istedi.IMG_7110 IMG_7112

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 17 Aralık operasyonunun kapatılmasını sert bir şekilde eleştirdi. Ağbaba, BM Konseyinde yapılan oylama sonucunun Türkiye’de istikrar olmadığının da göstergesi olduğunu kaydetti.

YOLSUZLUĞU, AKP YARGISI AKLADI

Parti İl Binasında İl Başkanı Enver Kiraz ve partililerle birlikte basın toplantısı düzenleyen Ağbaba “17 Aralık ve 25 Aralıkta Cumhuriyet kurulduğundan beri hiç görülmemiş bir şey yaşadık. Ortaya çıkan büyük bir yolsuzluk ortaya çıktı. Büyük bir hırsızlık ortaya çıktı. Cumhuriyet tarihinde yapılan yolsuzlukların tamamından kat kat daha fazla bir hırsızlık ortaya çıktı. Bakanlar istifa etti. Çocukları göz altına alındı. HSYK seçimlerinde etkisiyle 53 kişi Türkiye’de aklandı. AKP’nin yargısı tarafından aklandı. Şimdi hakim karar verdi. Takipsizlik kararı verdi ama ortaya çıkarılan para kasalarını, para kutularını nereye koyacaklar? Evden taşınan milyonlarca  binlerce doları  nereye koyacaklar? Telefon kayıtlarını, görüntüleri nereye koyacaklar?  Bu pisliği nasıl temizleyecekler? Madem hepsi temizdi neden 4 bakan ve banka genel müdürü  neden  istifa etti?” diye sordu.

HUKUK, REZA’NIN ÖNÜNE YATMIŞTIR

“Hükümete çağrı yapıyorum.İstifa eden bu  4 bakanı yeniden bakan yapın” diye konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Bunlar yolsuzluğu hırsızlığı daha iyi biliyorlar ve daha iyi yapıyorlar. Gözaltına alınan Halk Bankası Genel Müdürünü de Merkez Bankası Başkanı yapın. Ne diyordu Muammer Güler  ‘Reza ben senin önüne yatarım’ diyordu. Bu son kararla birlikte  Türkiye Cumhuriyeti hukuku da Reza’nın önüne yatırılmıştır. Bugün Türkiye’de rüşvet veren de alan da eğer AKP’li  ise ona yolsuzluk, hırsızlık yapmak serbest. Türkiye artık bir ciddi devlet görüntüsünden uzaklaşmıştır. Bu gerçekleri her ne kadar  yandaş basın yazmasa da bütün dünya biliyor. 17 ve 25 Aralıkta ortaya çıkan yolsuzlukların hesabının sorulması için, yargı önüne çıkmaları için elimizden gelen mücadeleyi sürdüreceğiz. Reza’dan para yiyen, haksız zenginleşen bakan ve siyasetçilerden hesap soracağımızı bilmenizi istiyorum.” Dedi.

Türkiye’de HSYK seçimleri ile birlikte artık kimsenin güven duymadığı bir yargı oluştuğunu kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “AKP mi cemaat mi kazanacak diye tartışıldı. Kimse bağımsız yargı kazanacak demedi. Diyemedi” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE ETKİNLİĞİNİ KAYBEDİYOR

BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliği için yapılan oylamada Türkiye’nin yaşadığı kaybı değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Türkiye hızla bölgedeki etkinliğini zaten kaybetmişti ama dünyada da etkinliğini  kaybediyor. BM’ de yapılan oylamalarda önceki seçimlere göre Türkiye yarı yarıya daha az oy aldı. Türkiye, Dünyada barışı sağlayan değil teröre, IŞİD’e  destek veren bir ülke konumunda.  11-12 yaşında ortaçağda bile görülmeyen, kızları pazarlayan insanları kesen bir örgüte destek veriyor.Bu desteğin sonucunda da Dünya’da ki etkinliğini kaybediyor” dedi.

GÖZÜMÜZE BAKA BAKA ALAY ETTİLER

“Malatya’da da maalesef bu kadar hırsızlık ve yolsuzluğun büyüdüğü bir ortamda yandaş meydaya kredi verildiği bir dönemde Malatya çiftçisinin borçları dahi doğru dürüst ertelenmemiştir.” Şeklinde konuşmasını sürdüren Veli Ağbaba, “Çok sayıda üretici  faizle borçların ertelenmesinden bile faydalanamadı. Geçtiğimiz hafta hükümet açılışlar yaptı. Gözümüze baka baka alay ettiler. Özel sektörün yatırımlarını kendi yatırımları gibi gösteriyorlar. Utanmasalar, belki eski iktidarların yaptıklarını da açacaklar.  Eskiden Erbakan’ın meşhur temel atmaları vardı, AKP’nin de açılışları oldu. Umarız bugün ilimizde olan sayın  bakan da geçtiğimiz hafta açılışı yapılan kurumları yine açmaz.”ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.