TürkiyeSON - 17.04.2024 -

Güler: “Artık yeter!

Güler: “Artık yeter!

Tepki

Dernek binasında düzenlenen basın toplantısında ülkece yasta olduklarını belirten Güler, “29 Mayıs 2015 tarihinde Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun uğradığı silahlı saldırı sonucu görevi başında hunharca katledildi. Ersin gibi, Melike gibi ve diğer sağlık emekçileri gibi” dedi.

 

Daha önce bu tür şiddetler karşısında yetkilileri uyardıklarını ifade eden Güler, “Artık Yeter! dedik. Sağlıkta gün be gün artan şiddete karşı, duymadılar! Acil taleplerimizi ilettik; görmezden geldiler! Türk Ceza Kanunu’na ek maddeler önerdik, yok saydılar! Açıklamalar, eylemler, toplantılar yaptık, Sağlık Bakanlığı’nın önünü aşındırdık, Meclis Komisyonu’nda sunumlar yaptık, dikkate almadılar! Şiddete uğrayan sağlık emekçileri için acil şiddet hattı kurmak zorunda kaldık, önemsemediler” diye konuştu.

 
Sadece katillerin değil, azmettirenlerin ve önlem almayanların da bu cinayetten sorumlu olduğunu dile getiren Güler, “Sağlıktaki şiddetten ve bu cinayetten sorumlu olanlar, “Ben doktora iğne yaptırmam, doktor bir iğne yapar, adamı felç eder icabında” diyenlerdir. “Doktor efendi dönemi bitti” diyenlerdir, “Doktorların eli hastaların cebinde”, “Doktor efendi mani peşinde” deyip miting meydanlarında vatandaşa sağlıkçıları yuhalatanlardır” ifadelerine yer verdi.

 
Bugün ülkenin dört bir yanında bulunan bütün sağlık kurumlarında yasta ve isyanda olduklarının altını çizen Güler, “İsyandayız. Çünkü, ülkemizde her alanda olduğu gibi sağlıkta da şiddet olağan bir hal aldı.Sağlık emekçileri olarak sürekli olarak şiddete uğradığımız, dövüldüğümüz, vurulduğumuz hastane binalarına, ASM’lere, TSM’lere ve muayenehanelere girmiyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.