TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan MEB’e eşya desteği

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan MEB’e eşya desteği

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, tasfiyelik eşyaları mesleki ve teknik eğitimi desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bedelsiz olarak tahsis etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ambarlarında bulunan tasfiyelik haldeki eşyadan cihaz, makine, ekipman ve malzemelerden İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince uygun görülenler mesleki ve teknik eğitim veren okullara bedelsiz olarak verilecek.

Ambarlarda bulunan eşyaların Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi ve buna ilişkin işlemlerin düzenlenmesine yönelik protokol iki Bakanlık arasında 22 Aralık 2016 tarihinde imzalandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı protokol ile mesleki ve teknik eğitimin yerel, ulusal ve uluslararası iş piyasalarının beklentilerine uygun yapılandırılması ve genç nüfusa bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak konusunda katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Bakanlığın, MEB’e tahsis edeceği 140 ayrı kalem eşya arasında motor, televizyon, telefon, fotoğraf makinesi, şeker ölçüm cihazı, bilgisayar, monitör, testere gibi malzemeler bulunuyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: