TürkiyeSON - 19.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Gürkan Battalgazi’nin Güzelliğine Güzellik Katıyoruz

Gürkan Battalgazi’nin Güzelliğine Güzellik Katıyoruz
Reklam

Battalgazi Belediyesi Görüntü Kirliliğini Ortadan Kaldırıyor

Battalgazi’nin fiziki, sosyal ve kültürel imarının yanı sıra daha yaşanabilir bir çevre içinde projelerini hayata geçiren Battalgazi Belediyesi, görüntü kirliliği oluşturan mekanlarda çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

 Çalışmalar kapsamında Battalgazi sınırları içinde kalan eski hal binasının duvarları, ismini altın harflerle Türk tarihine yazdırmış, kahramanların isim ve temalarıyla kaplanıyor. Çalışmalarına hava şartları elverdikçe devam eden Battalgazi Belediyesi’nin bu çalışması bölge halkının da beğenisini kazandı. Çanakkale Kahramanları, Elif’in Kanısı, Seyit Onbaşı, Sütçü İmam, 29 Ekim Kınalı Kuzular, Sarıkamış Cephesine giden 120 evladımız ile İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okurken cepheye giden öğrencilerin tematik resimleri Karikatürist Mehmet Düzenli tarafından yapılıyor.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Battalgazi bırakabilmek için çalıştıklarını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, görüntü kirliliğini ortadan kaldırdıklarını belirterek, “Bu güzelliğe güzellik katmak için,  tarihi Battalgazi Kalesini Malatya’ya kazandırıyoruz. Surlar her geçen gün ilçemizde yükselmeye devam ediyor. Kültürel mirası koruduğumuz gibi Malatya’nın turizm potansiyelini artırmasına öncülük ediyoruz.

 

Bu potansiyeli sağlamak adına ilçe sınırlarımız içinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan mekanları da düzenliyoruz.  Amacımız ilçemize gelen yerli yabancı her konuğu daha temiz ve düzenli bir çevrede gezmesini sağlamak. Bu çalışmaları yaparken de Türk tarihine damga vurmuş kahramanları unutmadık. Ortaya böylesine güzel bir çalışma çıktı. Emeği geçen ve bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: